Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Andrzej Chocyk

Firma: Schneider Electric Polska Sp. z o.o.
Stanowisko: Specjalista ds. Floty Samochodowej i Administracji SENIOR

Pasja do samochodów zrodziła się już w momencie, kiedy dostałem pierwszego resoraka, ale kariera zawodowa związana z motoryzacja rozpoczęła się wiele lat później. Najpierw zrealizowałem marzenia wielu młodych chłopców. Pracowałem, jako kierowca ciężarówki w transporcie międzynarodowym, co pozwoliło mi spojrzeć na samochody z innej perspektywy. Karierę związaną typowo z flotą i jej zarządzaniem rozpocząłem w Schneider Electric Polska w 1997 roku od stanowiska kuriera i właściwie od tamtego momentu zaangażowany byłem w „zarządzanie” flotą (mycie samochodów, organizacja napraw, dostawy), a z czasem bezpośrednio w tematy związane z budowaniem floty a właściwie przeobrażaniem tego, co było w jakieś ucywilizowane funkcjonujące na rynku schematy i struktury – politykę flotowa . Tak więc auta i problemy z nimi związane znam od podszewki, a może lepiej powiedzieć od tapicerki. Jako specjalista ds. administracyjno-technicznych zajmowałem się samochodami, telefonami i administracją wszystkich biur Schneidera w kraju. Ponieważ moja praca była związana w 80% z flotą, w końcu udało się zmienić nazwę stanowiska na specjalista ds. floty i administracji (i tak jest do dzisiaj z drobnym awansem na Seniora) . Na przestrzeni tych lat w branży flotowej miałem doświadczenie z bezpośrednim zarzadzaniem flotą, oraz współpracą z firmami z branży CFM. W zależności od koniunktury na rynku, liczba pojazdów, którymi zarządzałem, wahała się miedzy 100 a 250, i cały czas tendencja jest rosnąca. Od wielu lat jestem członkiem Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych, a przez ostatnie 4 lata czynnie biorę udział w pracach kapituły flagowego projektu SKFS, jakim jest Profesjonalny Test Flotowy.

Największy zawodowy sukces:

 

    • osobisty - doprowadzenie do realizacji programu Bezpieczna Flota, a właściwie do przeszkolenia 100% pracowników w dedykowanym programie oraz kontynuacja programu szkoleń do dzisiaj;

 

  • zawodowy - trwanie w tak dynamicznie zmieniającej swoje oblicza branży od 1997 roku z bagażem doświadczeń i sukcesów. Największy sukces medialny to, miejsce na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi w branży flotowej (2006), Laur Bezpieczna Flota 2007, wyróżnienie Fleet w plebiscycie Ludzie Dekady Branży Flotowej (2011), oraz aktualna nominacja.


Ci z Państwa, którzy mnie znają osobiście, wiedzą, że sukces nie przekłada się dla mnie na wartości medialne, największą wartością są ludzie i dobre relacje, a w konsekwencji satysfakcja ze zrealizowanych celów, również biznesowych.

Wywiady
Popularne felietony