Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Piotr Sławek

Firma: Nokia Solutions and Networks Sp. z o.o.
Stanowisko: Fleet manager

Mam 48 lat od 2009 roku prowadzę jednoosobową firmę i zarządzam samodzielnie flotą samochodową dla firmy Nokia Solution and Networks.

Posiadam we flocie obecnie 650 samochodów osobowych (Warszawa, Wrocław, Bydgoszcz i Kraków). Do moich obowiązków należy: negocjowanie umów z nowymi dostawcami (firmy leasingowe), rabaty (dealerzy), przygotowanie oferty zgodnie z konfiguracją od użytkownika, przeprowadzenie multibidingu w firmach leasingowych i zamawianie samochodów. Podpisuje warunki szczegółowe na nowo zamówione samochody w miarę potrzeb przeprowadzam rekalkulacje kontraktów (przedłużenia, zmiana limitu km).

Zajmuję się rozliczaniem wszystkich faktur związanych z flotą samochodową, zamawianiem kart paliwowych do nowych samochodów, likwidacją kart paliwowych samochodów zwróconych, zwrotem samochodów, kontrolą wykorzystania samochodów poolowych na podstawie GPS. Prowadzę kontrolę obciążeń na fakturach od dostawców (firmy leasingowe, koncerny paliwowe). Co miesiąc raportuję do działu Globalnego w Nokii oszczędności związane z flotą, a także koszty paliwa. Wysyłam comiesięczne obciążenia pracowników za użytkowanie samochodów służbowych do celów prywatnych do HR (polityka w firmie Nokia jest trochę inna niż odpłatności wynikające z ustawy). Przed odbiorem nowego samochodu przygotowuję komplet dokumentów dla użytkownika zgodnych z Car Policy firmy Nokia. Prowadzę całą dokumentację samochodów w systemie do obsługi floty, a także odbieram samochody z użytkownikami (dotyczy to samochodów w Warszawie).

Dodatkowo obsługuję również razem z koleżanką flotę w firmie IRIS (spółka serwisowa firmy Nokia), gdzie obecnie jest 50 samochodów.

Zarządzanie flotą samochodową liczącą 650 samochodów dla 1 osoby jest wyzwaniem, ale jak to ktoś powiedział, jeżeli ma się pracę, którą się lubi, to tak jakby się nie chodziło do pracy.

Ludzie Branży – zgłoś się
Wywiady
Popularne felietony