Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
MAN TGE

Katarzyna Orłowicz-Grzymkowska

Firma: Kompania Piwowarska SA
Stanowisko: Menadżer ds. floty

Z branżą flotową związana jest od ponad 15 lat. Od 2012 roku zarządza jedną z większych flot w Polsce należącą do Kompanii Piwowarskiej SA, która liczy obecnie ponad 1000 pojazdów. W swoim zakresie obowiązków ma min: operacyjne zarządzenie pojazdami, wsparcie biznesowe procesów negocjacyjnych w zakresie zakupu floty, ubezpieczeń, usług flotowych obejmujących swoim zasięgiem zarządzany obszar. W codziennej pracy dużą wagę przywiązuje do poprawnych relacji ze współpracownikami, skupia się na optymalizacji kosztowej i racjonalnym zarządzaniem budżetem floty Kompanii Piwowarskiej.

Ważnym aspektem dla niej, jako fleet managera, jest bezpieczeństwo i troska o środowisko, dlatego szczególnie zaangażowana jest w rozwój programu „Świadomy Kierowca KP” wdrożonego w 2012 w Kompanii Piwowarskiej, którego od kilku lat jest współtwórcą. Program ten i jego wyniki zostały wielokrotnie wyróżnione przez branżę motoryzacyjną min. tytułem Firmy Roku 2016 w konkursie Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, nagrodą „Eko flota”, przyznaną również 2016 roku przez PZWLP oraz w roku 2014 – tytuł –„Fleet Leader 2014” wyróżnienia przyznawanego przez Magazyn „Fleet” osobom oraz firmom z branży flotowej za wyjątkowe osiągnięcia na tym rynku.

Ma wykształcenie wyższe w kierunku Zarządzania. Jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych (SKFS) - organizacji skupiającej ponad 130 fleet managerów, gdzie chętnie dzieli się wiedzą oraz wymienia doświadczeniem z kolegami i koleżankami z branży.

Prywatnie lubi sporty zimowe, a w okresie letnim chętnie żegluje.

Wywiady
Popularne felietony