Zakończył się „Wielki test pojazdów elektrycznych” – autorski projekt MHC MOBILITY. Jedna z największych firm na rynku finansowania i wynajmu samochodów oraz usług flotowych na świecie zaoferowała swoim Klientom biznesowym możliwość przetestowania marek i modeli aut o napędzie elektrycznym z różnych segmentów.
Klienci MHC MOBILITY POLSKA przez 6 tygodni testowali pojazdy elektryczne w ramach „Wielkiego testu pojazdów elektrycznych”. Autorski projekt MHC MOBILITY to akcja, dzięki której Klienci otrzymali samochody elektryczne – osobowe oraz dostawcze – na kilkudniowe testy. Dla wielu z nich była to szansa na pierwszy kontakt z nową technologią, która w ciągu kilku najbliższych lat zdominuje rynek motoryzacyjny. Wśród pojazdów przekazanych do testów znalazło się 35 aut elektrycznych dostępnych w ofercie MHC MOBILITY – od segmentu premium po ekonomiczny, a także auta dostawcze i ciężarowe.
100% uczestników testu planuje przejście na e-mobilność
Nie ma żadnych wątpliwości, że e-mobilność dla polskich przedsiębiorców jest bliską i realną perspektywą. Spośród firm uczestniczących w badaniu, 29% posiada już w swoich flotach auta elektryczne. Na pytanie Czy rozważa Pan/Pani wynajem elektrycznego pojazdu na potrzeby firmy/organizacji w perspektywie najbliższych 3 lat?, wszyscy respondenci odpowiedzieli twierdząco. Redukcja śladu węglowego jest już częścią strategii 71% firm biorących udział w teście. Pozostałe deklarują, że stanie się to w niedalekiej przyszłości.
W odpowiedzi na kluczowe pytanie Co mogłoby skłonić Pana/Panią do inwestycji w pojazdy elektryczne do firmowej floty?, wszyscy uczestnicy badania jednogłośnie wskazali na zwiększenie zasięgu aut oraz na rozwój infrastruktury ładowarek. Ponad połowa uczestników testu zwróciła też uwagę na rządowe programy wspierające rozwój e-mobilności, takie jak dopłaty czy ulgi podatkowe jako czynnik, który będzie miał wpływ na dalszy rozwój e-mobilności. Dzięki dopłatom z programu "Mój elektryk", wynajem długoterminowy pojazdu elektrycznego już dziś jest korzystniejszy cenowo w porównaniu do wynajmu auta w wersji benzynowej lub diesla.
- Przejście na e-mobilność w firmowej flocie to proces, do którego trzeba się przygotować. Zdając sobie sprawę z odmienności aut z napędem elektrycznym i sposobu ich użytkowania, chcieliśmy, aby nasi Klienci mogli spróbować, jak wygląda w praktyce posługiwanie się takim autem i sprawdzić, czy jest to rozwiązanie odpowiednie dla ich potrzeb biznesowych.– podkreśla Tomasz Piekarski, COO CEE MHC MOBILITY.
E-mobilność to nie tylko zmiana samochodu, ale całkowicie nowe spojrzenie na strategię rozwoju firmy i jej stosunek do zrównoważonego rozwoju. Wydajność energetyczna w połączeniu z udogodnieniami ekonomicznymi może firmom budować przewagę konkurencyjną teraz i w przyszłości.