Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Total

Autem na minuty międzymiastowo

Auto na minuty wynajmiesz na dłużej. W Traficarze za czas i postój zapłacisz maksymalnie 75 zł na dobę.


Proces wynajęcia auta na podróż z Krakowa do Gdańska niczym nie różni się od wypożyczenia go na wypad do kina w sąsiedniej dzielnicy – wystarczy aplikacja w telefonie. Traficar w swojej usłudze gwarantuje, że wynajmując auto współdzielone, nie zapłacisz za czas i postój więcej niż 75 zł na dobę. To najtańsza stawka dobowa wśród ofert firm carsharingowych.
Często zdarzają się sytuacje, gdy nie wiemy, czy nasza podróż będzie trwała godzinę, czy cały dzień. Wypożyczając auto na minuty w Traficarze, nie musimy decydować, na jaki czas wynajmujemy auto i ponosić kosztów z góry. Możesz się przemieszczać po mieście i kontynuować wynajem, parkując i zamykając auto z kluczyka, by czekało na Ciebie  – godzina postoju to tylko 6 zł. Stawka za czas i postój zatrzyma się automatycznie, gdy osiągnie wysokość 75 zł. Co oznacza, że po około 2,5 godziny każdą minutę mamy już za darmo. Przez cały okres wynajmu nalicza się natomiast opłata za każdy kilometr, w wysokości 80 gr. Zatem do kwoty za czas (maksymalnie 75 zł na dobę) system doliczy koszt za kilometry, które pokonaliśmy autem.

Stawka tzw. dobowa obowiązuje zarówno dla aut osobowych Renault Clio i ZD D2S, jak i dostawczych, z tą różnicą, że te drugie należy odstawić w to samo miejsce, skąd zostało wypożyczone. Cennik dla aut elektrycznych dostępnych w usłudze w Warszawie obejmuje jedynie opłatę za czas (0,99 zł za minutę jazdy i 0,10 zł za minutę postoju), więc cały koszt wynajmu ZD D2S na dobę wyniesie maksymalnie 75 zł.

- Najważniejsze jest to, że nie trzeba pamiętać o włączeniu stawki dobowej, bo dzieje się to automatycznie i po naliczeniu 75 zł za czas jazdy czy postoju, opłaty za minuty się zatrzymują. Czyli jeśli potrzebujemy samochód na dłużej niż 2 godziny, to nie ma wygodniejszej opcji niż Traficar. Zapłacisz maksymalnie 75 zł za jazdę przez całą dobę plus przejechane kilometry. Zero formalności, zero kaucji, wystarczy rejestracja w usłudze – mówi Konrad Karpiński, dyrektor operacyjny w firmie Traficar.

Na atrakcyjność dłuższych wynajmów osobowych aut współdzielonych wpływa także liczba obsługiwanych miast. Samochód Traficar można obecnie pozostawić m.in. w Warszawie, Krakowie, Wieliczce, Skawinie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Chorzowie, na lotnisku w Balicach, Pyrzowicach oraz Modlinie. Dodatkowo Traficar daje możliwość przejazdów międzymiastowych autami Renault Clio. Wynajętym pojazdem można spokojnie wybrać się do innego miasta, dzięki automatycznej stawce dobowej. Przykładowo pokonanie traficarem trasy Poznań-Wrocław będzie kosztować 219 zł (75 zł za czas i postój + 144 zł za kilometry), a gdy podróż odbywamy w cztery osoby, to każda z nich zapłaci 54,75 zł (koszt obliczony przy założeniu, że podróż odbywa się najkrótszą trasą i bez uwzględnienia natężenia ruchu na drogach). Ważne jest to, aby po zakończeniu jazdy zaparkować pojazd w mieście w dozwolonej strefie, która jest oznaczona w aplikacji Traficar.

Warto dodać, że w Traficarze 10% kwoty z każdego przejazdu użytkownik otrzymuje w formie vouchera, który może wykorzystać na przejazdy od 1 dnia kolejnego miesiąca, przez 90 dni. Zatem oszczędność jest tym większa, im większa jest liczba wynajmów aut na minuty.

Przeczytaj również
Popularne