Koncern Stellantis dokonał bezprecedensowego odnowienia pełnej gamy samochodów dostawczych. Za jednym zamachem zmodernizował aż 12 modeli ze wszystkich segmentów samochodów dostawczych marek Citroën, FIAT Professional, Opel, Peugeot i Vauxhall.
Dostępne w całej gamie nowe funkcje techniczne obejmują odnowione kokpity, nowy system informacyjno-rozrywkowy z 10-calowym ekranem, 18 zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS), zaktualizowanych do 2 poziomu jazdy autonomiczne, 1OO% łączność ze światem jako standard.
Do końca 2023 roku, 100% nowych samochodów dostawczych będzie skomunikowanych ze światem, a od 2026 roku rozpoczną się aktualizacje over-the-air (OTA), umożliwiające osiągnięcie celu w postaci 5 mld euro przychodów z usług online tej jednej z siedmiu rozwijających się jednostek organizacyjnych ogłoszonych w planie strategicznym do 2030 roku.
Koncern wprowadza też drugą generację samochodów elektrycznych, która zapewniają większy zasięg wszystkich modeli (do 420 km) i wzmacnia istniejącą ofertę średniej wielkości samochodów dostawczych z wodorowymi ogniwami paliwowymi ofertą dużych samochodów dostawczych z wodorowymi ogniwami paliwowymi, które znajdą się w gamie od 2024 roku. W nowych średniej wielkości samochodach dostawczych z napędem elektrycznym akumulatory oferują 50 lub 75 kWh energii i do 350 km zasięgu. W segmencie dużych samochodów dostawczych z kolei, akumulator o pojemności 110 kWh zapewnia najlepszy w tej klasie zasięg do 420 km. Oprócz tego, szybkie ładowanie prądem o mocy 150 kW sprawi, że akumulator dużego samochodu dostawczego osiągnie poziom od 0 do 80% w czasie krótszym niż godzina.
Stellantis