Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
MAN

Ayvens w nowej siedzibie. Ważny był nie tylko parking

Ayvens Poland, globalny gracz w obszarze zrównoważonej mobilności zmienia siedzibę. Przy wyborze nowego biura liczyły się nie tylko najwyższe standardy środowiskowe, ale także punkty ładowanie na parkingu, dostęp do komunikacji publicznej i infrastruktura rowerowa.

Ayvens to nowa marka i organizacja, którą stworzyły dwie wiodące firmy w branży wynajmu i leasingu pojazdów – ALD Automotive oraz LeasePlan. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Spółka jest częścią Grupy Societe Generale i posiada flotę liczącą łącznie 3,4 miliona zarządzanych pojazdów w 42 krajach oraz największą na świecie wielomarkową flotę aut elektrycznych.

Połączenie spółek ALD Automotive i LeasePlan w Polsce spowodowało konieczność przeniesienia organizacji do nowego, wspólnego biura. Spółka, stawiając na holistyczne podejście do rozwiązywania problemów klimatycznych, szukała biura o najwyższych standardach środowiskowych, z szerokim dostępem do komunikacji publicznej. Wybór padł na warszawski biurowiec P180.

W kontekście integracji naszych firm w jedną organizację pod marką Ayvens, wspólne biuro daje coś więcej niż tylko miejsce do pracy. W P180 wszyscy będziemy pracować na jednym piętrze, co dodatkowo pozwoli scalić nasze zespoły. Wspólna przestrzeń nie tylko ułatwia codzienną współpracę, dzielenie się wiedzą i doświadczeniami, ale także wzmacnia poczucie przynależności i jedności wśród pracowników, na czym bardzo nam zależy. Ponadto, budynek jest zasilany energią pochodzącą z farm wiatrowych, co pomaga nam zmniejszyć wewnętrzną emisję CO₂.

Naszym celem jest jej redukcja o 35 procent do 2026 roku. W tym celu zachęcamy także naszych pracowników do korzystania z komunikacji zbiorowej. Wszyscy otrzymują karty miejskie – mówi Marek Małachowski, dyrektor zarządzający Ayvens.

Mobilność to nie tylko samochód

Świadomość zalet niskoemisyjnego transportu wzrasta. Warszawa, tak jak i inne duże miasta w Polsce, usprawniają swoje dotychczasowe strategie rozwoju, planując zarówno modernizacje jak i budowy dobrych dróg, wygodnych chodników i ścieżek rowerowych, jak i poprawę dostępności zrównoważonej komunikacji miejskiej dla jak największej liczby mieszkańców. Przykładowo, w stolicy naszego kraju, już w 2025 roku będzie jeździło ponad 200 autobusów elektrycznych.

Lokalizacja biur ma także swój udział w kontekście wspierania zrównoważonego transportu w mieście. Dostępność i bliskość różnych form komunikacji zachęca do ich wyboru w codziennych dojazdach do pracy. P180 znajduje się tuż przy metrze Wilanowska, w otoczeniu zaprojektowanego przez Skanska terenu zielonego z małą architekturą.

W okolicy znajdują się liczne przystanki autobusowe oraz ścieżki rowerowe. W budynku przygotowano udogodnienia dla rowerzystów, takie jak przeszklona rowerownia z wejściem z ulicy, stacja napraw, szatnie oraz prysznice. Co więcej, w biurowcu są udostępnione miejsca do parkowania i ładowania samochodów elektrycznych.

 Wykorzystywanie rozwiązań, które promują i zachęcają do korzystania z niskoemisyjnego transportu, jest jednym z naszych nieodłącznych elementów w projektowaniu inwestycji.

Tym mocniej cieszy nas dołączenie do grona najemców P180 międzynarodowej firmy specjalizującej się w rozwoju zrównoważonej mobilności - mówi Paulina Strutyńska, dyrektorka ds. leasingu i zarządzania wartością budynku w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej.

Biurowiec P180 otrzymał w 2024 roku certyfikat WELL Core & Shell na poziomie Gold. Dokument potwierdza, że biurowiec spełnia najwyższe normy w zakresie zdrowego budownictwa.

Przeczytaj również
Popularne