Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Są dopłaty do leasingu na samochody elektryczne MAN

MAN Financial Services dołączył do programu „Mój Elektryk” i przyjmuje wnioski o dopłaty do rat leasingu na pojazdy z napędem elektrycznym. Od teraz całkowite koszty posiadania (TCO), takich aut będę jeszcze niższe, co dla firm branży TSL jest kluczowe przy podejmowaniu decyzji o przechodzeniu na flotę zeroemisyjną.

Podpisana pod koniec grudnia 2021 r. w siedzibie firmy umowa z Bankiem Ochrony Środowiska oznacza, że spółka dołączyła do pozostałych marek z Grupy Volkswagena.

– Przystąpienie do programu „Mój Elektryk” jest kamieniem milowym zarówno dla nas, jak i całej branży transporotowo-logistycznej. Dzięki dotacjom, obniżeniu ulegnie koszt posiadania auta z napędem niskoemisyjnym. Oznacza, że przedsiębiorcy coraz częściej będę przesiadać się na takie pojazdy. Zwłaszcza ci, które realizują dostawy na mniejszych dystansach czy w miastach – mówi Piotr Borowski, dyrektor departamentu Truck & Bus w Volkswagen Financial Services oraz członek zarządów MAN Financial Services Polska i EURO-leasing Polska.

Zgodnie z zasadami programu, BOŚ udziela dopłat do leasingu zeroemisyjnych pojazdów osobowych (samochody do przewozu max. 8 osób) oraz pojazdów dostawczych z masą do 3,5 t. Wysokość dopłaty do leasingu jest uzależniona od kategorii leasingobiorcy i typu pojazdu. Z dopłat do leasingu mogą skorzystać m.in.: przedsiębiorcy, osoby fizyczne, spółdzielnie i rolnicy indywidualni, jednostki sektora finansów publicznych, stowarzyszenia i fundacje oraz kościoły i inne związki wyznaniowe.

Firmy transportowe wybierają leasing

Najbardziej popularną formą finansowania w przypadku przedsiębiorców zajmujących się transportem drogowym jest właśnie leasing. Wskazują na to wyniki badań VWFS z listopada 2021 r. przeprowadzone na losowo wybranej grupie firm, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy dokonały zakupu nowych samochodów ciężarowych.

Najchętniej wybieraną formą finansowania pojazdów jest leasing operacyjny. Może on przyjąć dwie główne formy: finansowania całego pojazdu i wykupienia go na koniec umowy za niską ostatnią ratę lub leasingu z rynkową wartością końcową, niższymi miesięcznymi ratami i możliwością zwrotu pojazdu na zakończenie kontraktu. Obydwa rodzaje leasingu dają maksymalnie dużą elastyczność nie tylko przy określaniu warunków finansowych umowy, jej długości (24 do 60 miesięcy), ale także stałą i kompleksową opiekę dedykowanego opiekuna MAN Financial Services.

 

Modelem, który może być sfinansowany w ramach programu „Mój Elektryk” jest MAN eTGE, czyli elektryczna wersja doskonale znanego w branży TSL modelu TGE.

MAN eTGE posiada bezemisyjny silnik o mocy 100 kW (136KM) i momencie obrotowym 290 Nm. Można go naładować na kilka sposobów: za pomocą ściennej stacji ładującej AC MAN, na stacji szybkiego ładowania DC (prądem stałym) oraz ze zwykłego gniazdka o mocy 230 V. Auto może osiągnąć realny zasięg do 130 km (110-115 km wg. WLTP), a na akumulator o pojemności 36 kWh udzielana jest gwarancja 8 lat lub 160 000 km. MAN eTGE to wiele wersji nadwozia: od furgon, kombi, wywrotki do zabudowy skrzyniowej.

 

Jak wziąć w leasing elektryka MAN z dopłatami?

Aby wziąć w leasing elektryka marki MAN należy zgłosić się do MAN Financial Services lub odwiedzić jeden z salonów MAN w całej Polsce. Na podstawie parametrów wybranej przez klienta oferty leasingowej zostanie dobrana najkorzystniejsza ofertę leasingu z uwzględnieniem dofinansowania. Następnie wspólnie z klientem wypełniony zostanie wniosek o dotację. Po jego zaakceptowaniu klient podpisuje umowę leasingu oraz umowę dotacji i odbiera zarejestrowany przez MAN FS samochód.

MAN Financial Services to spółka należąca do Volkswagen Financial Services. MAN FS oferuje produkty finansowe i usługi klientom marki MAN z branży transportu drogowego. Oferta firmy to m.in. leasing operacyjny na okres od 36 do 60 miesięcy, wynajem długoterminowy oraz usługi ubezpieczeniowe. Ponad 90 proc. klientów MAN FS to firmy z branży transportu drogowego, zazwyczaj międzynarodowego.

 

MAN

Przeczytaj również
Popularne