Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Trends

4 metody ochrony danych firmowych

W erze cyfrowej, gdzie wszystkie dokumenty, zapisy i bieżące projekty odbywają się w sieciach lokalnych i chmurze, nic nie liczy się bardziej niż cyberbezpieczeństwo, aby chronić dane firmowe.

Wszystkie dane, od finansów po reputację marki, przepływają przez sieci i oprogramowanie, tworząc skomplikowany taniec współczesnego biznesu.

Jesteś w posiadaniu stale rosnącej góry danych i większość z nich jest prywatna. Należą do klientów, pracowników lub jako prawnie zastrzeżone pomysły samej firmy. Każdy rodzaj danych, które przechowujesz, jest cenny nie tylko dla ciebie. Może być również źle wykorzystany przez każdego hakera, który będzie próbował wszystkiego, co przyjdzie mu do głowy, aby je wykraść.

Istnieje wiele różnych sposobów na hakowanie. Niektórzy włamują się do użyczanych sieci Wi-Fi, inni potajemnie zastępują maszyny skanujące karty kredytowe, a jeszcze inni wykonują swoją brudną robotę za pomocą e-maili skierowanych do konkretnych grup w celu wyłudzania informacji. Bez względu na to, z jakim rodzajem włamania możesz mieć do czynienia, najlepszą obroną jest ta wielowarstwowa.

Jeśli twoja firma, tak jak wiele innych, działa na systemie Microsoft, wszystko czego potrzebujesz to właściwa konfiguracja, wsparcie IT i najlepsze praktyki, aby zachować bezpieczeństwo danych biznesowych. Gdy zapory sieciowe, szkolenia pracowników i wykrywanie złośliwego oprogramowania są dostosowane do obrony, haker może zrobić bardzo niewiele, aby uzyskać dostęp.

Oto 4 przydatne metody, aby zapewnić bezpieczeństwo danych firmy.

 

1. Wszystko szyfruj

Hakerzy mogą naruszyć zabezpieczenia. Mogą prześlizgnąć się przez zaporę sieciową lub podstępnie nakłonić kogoś do kliknięcia załącznika e-maila, aby wyłudzić informacje. Ale muszą być w stanie odczytać twoje dane, aby je sprzedać lub niewłaściwie wykorzystać.

Szyfrowanie to najlepsza możliwa obrona przed naruszeniem bezpieczeństwa, ponieważ nawet jeśli hakerzy ujawnią, skopiują i uciekną z tysiącem linii danych klientów, zaszyfrowana baza danych będzie oznaczać, że nie mają nic. Bez klucza szyfrującego nawet skuteczny haker stwierdzi, że ma tysiąc linii całkowicie nieczytelnego bełkotu.

Twoim najlepszym rozwiązaniem jest po prostu szyfrowanie wszystkiego przez cały czas. Korzystanie z VPN pomoże ci również chronić dane firmowe przed hakerami, szyfrując twój ruch. Jeśli twoim celem w korzystaniu z VPN jest zwiększenie prywatności online i ochrona danych przed cyberatakami, nigdy nie powinieneś używać darmowych dostawców VPN. Pobierz VPN jak Surfshark, który ma serwery w ponad 90 krajach.

 

2. Skanuj w poszukiwaniu wrażliwych punktów

Wrażliwe punkty to luki i niedociągnięcia w zabezpieczeniach oprogramowania, z którego korzysta twoja firma. Żadne oprogramowanie nie jest doskonałe i zawsze można je ulepszyć. Skanowanie w poszukiwaniu słabych punktów pozwala na sprawdzenie stosu oprogramowania pod kątem wszelkich rozpoznawalnych luk i niedociągnięć w zakresie bezpieczeństwa. Zasadniczo szuka się w oprogramowaniu wad, które haker mógłby wykorzystać do uzyskania dostępu lub wyrządzenia szkód.

Skanowanie powinno dostarczyć ci dość obszerną mapę problemów do rozwiązania i kilka sugestii, jak je rozwiązać.

 

3. Wprowadzaj poprawki i aktualizuj

Najczęstszym rozwiązaniem wykrytej luki jest poprawka oprogramowania.

W wielu przypadkach, jeśli oprogramowanie skanujące może ją znaleźć, oryginalni deweloperzy w końcu rozpoznają usterkę, naprawiają ją i wydają aktualizację.

Możesz mieć włączone automatyczne aktualizacje lub nie, a aktualizacja może być opcjonalna i dlatego może zostać pominięta. Należy pozostawić włączone automatyczne aktualizacje zarówno dla oprogramowania firmy Microsoft, jak i niezależnego, i pamiętać o sprawdzaniu opcjonalnych aktualizacji i poprawek usuwających luki w zabezpieczeniach.

 

4. Tylko Wi-Fi z białej listy

Urządzenia, które łączą się z Wi-Fi firmy, mają możliwość łączenia się z hubem i innymi urządzeniami, co oznacza, że nie chcesz, aby każdy, kto jest w zasięgu, mógł się z nią połączyć. Podczas gdy ochrona hasłem zapewnia nieco więcej bezpieczeństwa, samo hasło nie jest tajne, jeśli zna go cały personel.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem zarówno dla firmowych jak i pracowniczych urządzeń Wi-Fi jest zatwierdzanie ich pojedynczo. To nie tylko zapobiegnie hakerom i nieuczciwym urządzeniom przed podłączeniem się, ale także nowym urządzeniom pracowników, które mogą być zainfekowane. Następnie, gdy pracownicy będą chcieli celowo podłączyć nowe urządzenie, będą musieli najpierw przedstawić je technikowi informatykowi, który zatwierdzi urządzenie przed przyznaniem mu dostępu.

 

Przeczytaj również
Popularne