Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
MAN

Ekologia i zielone floty

Przedstawiamy kolejne kategorie w Plebiscycie Fleet Derby. Tym razem przyglądniemy się liderom z zakresu ekologii, także ekologicznym flotom. Te kategorie, co bardzo nas cieszy, rozwijają się bardzo dynamicznie.

 

ELEKTROMOBILNOŚĆ

Większość producentów samochodów osobowych odejdzie od projektowania spalinowych modeli w ciągu 3‒4 lat, przynajmniej na rynek europejski. To, wraz z wyrównaniem się cen pojazdów elektrycznych ze spalinowymi, może wpłynąć na szybką marginalizację tych ostatnich w ofercie rynkowej. Już teraz oferta rynkowa obfituje w wiele produktów i usług związanych z elektromobilnością, a wiele firm aktywnie rozwija floty takich pojazdów.

Stacje ładowania

Firmy zajmujące się produkcją, importem lub montażem stacji i punktów ładowania samochodów elektrycznych w Polsce mają przed sobą znakomite perspektywy. Większość planów rozbudowy sieci publicznych ładowarek imponuje rozmachem.
Wraz ze wzrostem sprzedaży pojazdów elektrycznych i hybrydowych PHEV oraz śmiałymi planami rozwoju tego rynku, pojawiło się w Polsce duże zapotrzebowanie na rozbudowę infrastruktury, która wykarmi je wszystkie elektronami. W maju zarejestrowanych było 11,1 tys. pojazdów elektrycznych i hybryd plug-in w Polsce, z czego 6,3 tys. to były samochody całkowicie elektryczne. Korzystały one z 1131 stacji ładowania, w tym 359 tzw. szybkich stacji ładowania DC, czyli o mocy co najmniej 50 kW. Łącznie punktów ładowania było 2067 (pamiętajmy, że na jednej stacji może być kilka punktów ładowania), co oznacza, że na jedną ładowarkę publiczną przypadało w Polsce pięć samochodów. To jeden z najlepszych wyników w Europie (średnia unijna to 8 pojazdów na punkt ładowania), tyle że w większości krajów zachodniej Europy wielokrotnie więcej jest ładowarek prywatnych. W ciągu roku liczba ogólnodostępnych stacji ładowania wzrosła w Polsce o 69%, a prognozuje się, że do końca roku będzie ich cztery tysiące. A to nie koniec. Według prognoz liczba publicznych punktów ładowania w ciągu pięciu lat wzrośnie 40-krotnie.

EVBox Iqon

EVBox Iqon to ładowarka o modułowej konstrukcji, z dużym dotykowym ekranem i specjalnym systemem zarządzania okablowaniem, który zapewnia wysoki komfort użytkowania. Ładowarka jako jedyna na rynku dzięki innowacyjnemu systemowi prowadzenia kabli zapewnia możliwość wykorzystania jej również przez osoby niepełnosprawne. Specjalny system oświetlenia LED pozwala z daleka określić dostępność stacji, a jednocześnie tworzy niespotykaną aurę w miejscu, w którym się znajduje. Iqon ma wbudowany system Smart Charge, dzięki czemu pozwala zarządzać mocą na dużych parkingach. Łączność 4G LTE umożliwia zdalną aktualizację oprogramowania, konserwację i wsparcie w razie potrzeby.
Glosuj na EVBox Iqon

 

EVBox ELVI

ELVI to nie jest tylko ładowarka, to urządzenie wielofunkcyjne, które nie tylko zadba o szybkie ładowanie. Zapewnia również zdalną komunikację z systemem rozliczeniowym, ma wbudowany licznik energii elektrycznej, a także system autentykacji użytkowników. Dzięki modułowi SmartCharge pozwala w sposób dynamiczny wykorzystać pozostałą moc na budynku do ładowania auta – przez co ogranicza koszty użytkowania. ELVI wyróżnia też możliwość pełnego skalowania urządzenia (od mocy 3,7 kW na jednofazowej instalacji elektrycznej, po 22 kW na instalacji trójfazowej).
Głosuj na EVBox ELVI

 

Magda Kisielińska - Business Development Manager, EVBox

Firma EVBox dostarcza inteligentną i skalowalną infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych oraz oprogramowanie do zarządzania stacjami ładowania na całym świecie. Biorące udział w plebiscycie Fleet Derby urządzenia – EVBox Elvi oraz EVBox Iqon są świetnym rozwiązaniem dla Klientów flotowych. Stacja ładowania Elvi to urządzenie o niewielkich rozmiarach umożliwiających łatwą i szybką instalację. Gwarantuje wysoką wydajność, niskie koszty utrzymania i bezpieczeństwo na przyszłość. Modułowa konstrukcja Elvi i prosty interfejs sprawiają, że ładowanie samochodu elektrycznego jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. EVBox Iqon to najnowsza stacja ładowania AC w portfolio EVBox, która wyposażona jest w system inteligentnego zarządzanie kablami oraz duży dotykowy ekran z intuicyjnym interfejsem. Urządzenie charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem i świetnie spełni swoją rolę w przestrzeniach publicznych i półpublicznych. Stacje ładowania łączą się z platformą zarządzania ładowaniem Hey EVBox, która pozwala łatwo śledzić, planować i kontrolować wszystkie sesje ładowania za pomocą telefonu. Za pośrednictwem podłączonego systemu back-end można zarządzać rozliczeniem i zwrotem wszystkich kosztów ładowania.

 

 

LOTOS Niebieski Szlak

Niebieski Szlak to pierwsza inwestycja w Polsce zmieniająca myślenie o podróżowaniu samochodem elektrycznym oraz umożliwiająca swobodne podróżowanie nim między miastami. W pierwszej odsłonie tego projektu koncern LOTOS umożliwił kierowcom samochodów elektrycznych i hybrydowych swobodny przejazd autostradami A1 i A2 pomiędzy Warszawą a Trójmiastem. Od października 2018 r. na tej trasie działa 12 stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Każda stacja na Niebieskim Szlaku ma dwa stanowiska ładowania i została wyposażona w ładowarkę o łącznej mocy do 150 kW obsługującą trzy międzynarodowe standardy, co umożliwia pełne pokrycie rynku e-mobility.
Głosuj na LOTOS Niebieski Szlak

Maria Sobańska, Ekspert ds. paliw alternatywnych

Serdecznie zachęcam do głosowania na sieć 12 stacji ładowania pojazdów elektrycznych LOTOS Niebieski Szlak. To pionierski projekt, który umożliwił kierowcom samochodów elektrycznych podróżowanie między miastami, łamiąc stereotyp, że samochód elektryczny służy wyłącznie do jazdy miejskiej. Dzięki sieci LOTOS Niebieski Szlak kierowcy mogą podróżować na trasie Warszawa – Trójmiasto – Warszawa wzdłuż autostrad A1 i A2. Nasze stacje ładowania wyposażone są w 3 typy złączy, umożliwiają równoczesne ładowanie 2 samochodów. Nasi Klienci zawsze mogą liczyć na życzliwą pomoc naszych pracowników, a także skorzystać z oferty gastronomicznej.

 

Ekologiczne floty

Zanim jeszcze pojawiły się szanse na dofinansowanie zakupów pojazdów napędzanych alternatywnie wiele firm zainwestowało w tak napędzaną flotę. I już czerpią z tego korzyści!

Poczta Polska

Solidne przygotowania w tym względzie czyniła Poczta Polska, która nim rozpisała przetarg na dostawę pojazdów bezemisyjnych do floty, przeprowadziła na szeroką skalę testy użytkowych pojazdów z napędem elektrycznym. W tym samym czasie oprócz aut przetestowano również różne rodzaje stacji ładowania użyczone przez ich właścicieli. W ub.r. pocztowcy testowali ciągniki siodłowe zasilane gazem skroplonym LNG. Efektem tych działań są dostawy pojazdów elektrycznych do floty Poczty Polskiej. W pierwszym przetargu Poczta Polska wyłoniła dostawcę na najem aut o ładowności do 800 kg i dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Była nim firma Arval Service Lease Polska Sp. z o.o., która udostępniła pocztowcom 20 Nissanów e-NV200. A to dopiero początek proekologicznych zmian, jakie zapowiada Poczta Polska w swojej flocie.
Głosuj na Poczta Polska

 

 

Janusz Woźniak oraz cały Zespół flotowy Poczty Polskiej S.A

Zachęcamy do zapoznania się z krótkim opisem floty samochodowej Poczty Polskiej S.A. i do oddania głosu w plebiscycie Fleet Derby 2020: https://www.fleetderby.pl/elektromobilnosc/ekologiczna-flota-to-fundament-rozwoju-poczty-polskiej-s-a/
Naszym celem, jako zespołu flotowego, jest podnoszenie jej niezawodności i bezpieczeństwa, przy utrzymaniu optymalnych wskaźników ekonomicznych. Sprawdzamy ofertę rynkową, testujemy i implementujemy dostępne rozwiązania i narzędzia aby ograniczać negatywny wpływ na środowisko naturalne i zdrowie mieszkańców. Wiemy od Państwa, że nasze działania są pozytywnie odbierane. Tylko razem możemy więcej.

 

 

Ekoflota Banku BNP Paribas

Projekt podniesienia ekologiczności floty, obniżenia kosztów oraz podwyższenia komfortu pracowników konsekwentnie realizuje Bank BNP Paribas. Firma zwiększa udziały pojazdów hybrydowych w swojej flocie. Hybrydy zużywają o kilka litrów paliwa mniej niż porównywalne auta benzynowe i emitują znacznie mniej szkodliwych substancji niż samochody z silnikiem Diesla. Przyczyniają się w ten sposób do ograniczenia smogu w miastach oraz emisji CO2. Badania ośrodków akademickich udowodniły, że Toyoty z napędem hybrydowym poruszają się w mieście na samym silniku elektrycznym co najmniej przez połowę czasu jazdy. Nowe pojazdy są nie tylko niskoemisyjne, ale także ułatwiają codzienną pracę pracownikom Banku za sprawą automatycznej skrzyni biegów i cichej pracy napędu.
Głosuj na Ekoflota Banku BNP Paribas

 

 

Adrian Chajec, ekspert do spraw administracji BNP Paribas

W Banku BNP Paribas troska o środowisko naturalne to jedno z kluczowych zobowiązań. Realizujemy je poprzez nieustanne poszerzanie floty samochodowej o auta hybrydowe i elektryczne oraz szereg inicjatyw promujących eko-mobilność. W Banku BNP Paribas troszczymy się także o bezpieczeństwo naszych pracowników. Dla osób korzystających z aut służbowych od lat prowadzimy program Akademia Bezpiecznej Jazdy. ABJ edukuje pracowników w zakresie bezpiecznej i ekologicznej jazdy, m.in. poprzez terenowe szkolenia, które z roku na  rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem.”

 

Finansowanie niskoemisyjnego transportu

W Polsce intensywnie rozwija się segment ładowarek prywatnych i półprywatnych. Montaż tzw. wallboksów do ładowania pojazdów elektrycznych w domu ułatwiają już nie tylko importerzy pojazdów. Rozwój ekologicznych flot wśród swoich klientów zaczynają promować dostawcy usług wynajmu długoterminowego. Jedną z pierwszych firm CFM oferującą takie rozwiązanie jest Arval, która nawiązała współpracę z firmą EVBox.

 

Arval Service Lease Polska – samochód elektryczny z ładowarką w pakiecie

Arval jest gotów na elektromobilną rewolucję. Już dziś może dostarczać klientom samochody elektryczne i zelektryfikowane razem z ładowarkami. Wspólnie z EVBox, dostawcą infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych, wesprze w doborze, montażu i finansowania ładowarki do elektrycznych samochodów firmowych. Atrakcyjna rata wynajmu samochodu możliwa jest m.in. dzięki wysokim wartościom rezydualnym pojazdów elektrycznych. Tak jak w przypadku wynajmu każdego innego samochodu Arval zapewnia kompleksową obsługę w zakresie serwisowania i ubezpieczenia pojazdu.
Głosuj na Arval Service Lease Polska 

 

Radosław Kitala, Consultant & AMO Manager

Dla wielu kierowców, którzy już dziś bardzo chętnie przesiedliby się z tradycyjnie napędzanego auta do ekologicznego "elektryka" istotną kwestią jest odpowiednia infrastruktura do jego ładowania. By wyjść naprzeciw oczekiwaniom, zapewniamy klientom Arval kompleksową usługę. Dostarczamy samochód firmowy, a wspólnie z EVBox pomagamy w doborze właściwej ładowarki i jej montażu. To najszybsza i najwygodniejsza na rynku opcja finansowania elektrycznego auta wraz z infrastrukturą.
 

 

Ekologiczne rozwiązania dla flot samochodowych

Mówisz ‒ ekologia, myślisz ‒ samochody elektryczne. A to nie wszystko. Ogromny postęp dokonuje się również w usługach i produktach okołomotoryzacyjnych. Przedstawiamy produkty i usługi, przy których tworzeniu dbałość o środowisko była sprawą priorytetową.

 

Continental EcoContactTM 6

Opona letnia EcoContact™ 6 to najnowsza propozycja koncernu Continental – firmy technologicznej i producenta opon premium. Zapewnia znaczną poprawę w zakresie oporów toczenia, przebiegu, precyzji kierowania i drogi hamowania w porównaniu do swego poprzednika, znanej i cenionej opony ContiEcoContact™ 5. Nowy model oferuje o 20% większy przebieg, o 15% niższy opór toczenia, jeszcze dokładniejsze prowadzenie i krótszą drogę hamowania na mokrych i suchych nawierzchniach. Obecnie dostępnych jest ponad 100 rozmiarów na felgi od 13 do 22 cali, w szerokościach od 145 do 315 milimetrów przy profilach od 30 do 80. Opona jest zatwierdzona dla prędkości do 300 km/h, co odpowiada indeksowi prędkości „Y”.
Głosuj na Continental EcoContactTM 6

 

Łukasz Kusiak, Product Manager Marketing Department Continental Opony Polska

Opony Continetal EcoContact TM 6 to kompleksowe rozwiązanie dla flot.
Opony to jedyny punkt kontaktu pojazdu z podłożem, stąd ich kluczowa rola jeśli chodzi o bezpieczęństwo.  Opony Continetal EcoContact TM 6 dzięki najnowszej mieszance GreenChili 2.0 zapewniają nie tylko wysoki stopień bezpieczeństwa potwierdzony najwyższą kategorią A dla drogi hamowania na etykiecie UE, ale także najlepszą klasę oporów toczenia.  Dzięki temu łączą to co najważniejsze w oponie przeznaczonej po pojazdów flotowych – bezpieczeństwo, ekonomię i ekologię.  Polecam i zachęcam do głosowania na nasz produkt.
 

 

Abonament MultiWash – ekologiczny system dbania o czystość i stan pojazdów służbowych

MultiWash to pierwsza ogólnopolska sieć myjni ręcznych licząca już ponad 500 punktów. Dzięki atrakcyjnym abonamentom auta flotowe mogą być zawsze czyste nie tylko z zewnątrz, ale i wewnątrz.
MultiWash zapewnia kompleksową i najbardziej ekologiczną obsługę w zakresie dbania o czystość i stan pojazdów służbowych w całej Polsce. Badania przeprowadzone na Politechnice Warszawskiej wykazały, że korzystanie z usług myjni ręcznych jest najbardziej korzystne dla środowiska, zarówno pod kątem zużywanej wody, ilości odprowadzanych ścieków, jak i pod kątem emitowanego do atmosfery CO2, w porównaniu z myjniami automatycznymi i bezdotykowymi.
Głosuj na Abonament MultiWash

 

Tomasz Czerniejewski, CEO MultiWash Sp. z o.o.

MultiWash to narzędzie zapewniające ręczne mycie i sprzątanie środka pojazdów w Twojej flocie, dostępne z poziomu aplikacji w ponad 500 myjniach w całej Polsce. Według wyników badań naukowców z Politechniki Warszawskiej ręczne mycie floty vs mycie na myjniach automatycznych za pomocą kart paliwowych generuje 3x mniejsze zużycie wody i emisję CO2. Różnice te są bardzo duże bo wynoszą aż 170 litrów i 2,2 kg CO2 na 1 pojeździe. Jeśli chcesz aby Twoja flota była eco fiendly oraz nie chcesz przepłacać za mycie ręczne, skorzystaj abonamentu MultiWash zapewniającego najniższe koszty czyszczenia i monitorowania floty.
 

 

Przeczytaj również
Popularne