Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
E-toll

Nowe BRD, edycja listopad

Nowe BRD, edycja listopad

W pierwszej połowie roku weszły w życie dwie duże zmiany dotyczące Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Sejm unormował status hulajnóg i urządzeń transportu osobistego. Zmienił też przepisy kierowców i pieszych w obrębie przejść dla pieszych. Na tym nie koniec. Rząd planuje nowe regulacje, które mają wejść od 1 grudnia 2021 r. Przygotuj się!

Szkolenia kompaktowe to nowy sposób szybkiego przyswojenia zasad ruchu drogowego. Wykład skrócono do godzinnego minimum, dzięki prostemu przełożeniu języka ustawowego na język potoczny, ale bez zniekształcenia intencji. Wyszliśmy z założenia, że nikt podczas jazdy nie będzie sobie przypominał tekstu ustaw. Każdy uczestnik ruchu musi szybko przywołać z pamięci zasadę adekwatną do aktualnej sytuacji na drodze, aby na jej podstawie podjąć decyzję, wykonać manewr. Po wykładzie, uczestnicy zabierani są na płytę toru, gdzie w praktyce ćwiczą zadania powiązane bezpośrednio z wykładem. Wyeliminowaliśmy zbędne przerwy, a jeden instruktor przypada na zaledwie troje uczestników. W pierwszej edycji uczestniczyli urzędnicy warszawskiego ratusza oraz policjanci grupy interwencyjnej SPEED.

Nocna nowość

W listopadzie uruchomimy kolejną edycję szkoleń powiązanych z planowaną zmianą regulacji. Jednakże oprócz szkoleń dziennych, zaplanowaliśmy całkowitą nowość -  również szkolenia nocne. Szkolenie dzienne to ćwiczenia adaptacji kierowcy do złych warunków atmosferycznych, w deszczu, na nawierzchni suchej i mokrej. Uczestnicy będą ćwiczyć omijanie przeszkody i zatrzymanie pojazdu przed przeszkodą w warunkach słabej przyczepności oraz symulację jazdy pod wpływem alkoholu. Szkolenie nocne to ćwiczenie adaptacji wzroku do warunków jazdy nocą, w deszczu, na nawierzchni suchej i mokrej. W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak zachować czystość szyb, co wpływa na ich parowanie podczas opadów atmosferycznych. Uczestnicy będą ćwiczyć omijanie przeszkody i zatrzymanie pojazdu przed przeszkodą w warunkach niedostatecznej widoczności, czyli po zmroku.

Koszt

Przygotowaliśmy również kilka wariantów cenowych. Minimalna liczba uczestników to 10, maksymalna to 20. Cenę za całość szkolenia dla uczestników indywidualnych ustaliliśmy w wysokości 800 zł brutto, zarówno dla wariantu dziennego, jak i nocnego. W cenie wykład, zajęcia praktyczne, dwa posiłki, instruktorzy, certyfikaty, opieka. W przypadku zakupu pakietu grupowego od 10 do 15 osób, cena wyniesie 760 zł od osoby, zaś w przypadku pakietu od 16 do 20 osób, cena spadnie do 650 zł brutto. W przypadku zakupu pakietu dla 20 osób, nabywca otrzyma jeszcze film ze szkolenia z licencją Youtube. Miejscem szkolenia jest Tor Modlin.

Autor projektu

Autorem projektu jest Adam Sobieraj, Prezes Fundacji „Drogi Mazowsza”, właściciel firmy PRO.So, kierownik projektu „Drive to the Future” w Polskim Związku Motorowym. Koordynator projektów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w PZM. Autor programu Platformy eLearningowej „Droga z klasą” na zlecenie MDDP Akademia Biznesu. Wartość projektu 704.000€. Autor kampanii społecznych na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego: „58miliardów”, „Nie dokłada jroboty”, „I Ty jesteś pieszym”, „Czerwone-stój, Zielone-idź. To takie proste”, „Użyj dzwonka”, „Załóż odblask” i „3kolory”; zdobywca nagrody Silver Dolphin Award w konkursie „Cannes Corporate Media&TV Awards 2015” za film do kampanii „3kolory”.

 

 

 

Ćwiczenia dzienne

Gdzie: Tor Modlin/ Nowy Dwór Mazowiecki

Data: 3, 9, 16, 23i 30 listopada2021, g. 10.00 –15.00

Minimalna liczba uczestników w grupie10. Maksymalna liczba uczestników w grupie20.

 • g. 10.00 Wykład
 • g. 11.00 Poczęstunek1
 • g. 11.30 Zajęciapraktyczne1
 • g. 13.00 Obiad
 • g. 13.30 Zajęciapraktyczne2
 • g. 15.00 Koniec zajęć

 

Ćwiczenia nocne

Gdzie: Tor Modlin/ Nowy Dwór Mazowiecki

Data: 3, 9, 16, 23 i 30 listopada 2021, g. 18.00 –23.00

Minimalna liczba uczestników w grupie10. Maksymalna liczba uczestników w grupie20.

 • g. 18.00 Wykład
 • g. 19.00 Poczęstunek1
 • g. 19.30 Zajęcia praktyczne nocą 1
 • g. 21.00 Poczęstunek2
 • g. 21.30 Zajęcia praktyczne nocą 2
 • g. 23.00 Koniec zajęć

  www.drogimazowsza.org

Przeczytaj również
Popularne