28 marca 2011
FLEET ACADEMY - 28-29 MARCA 2011 r.
- Opis szkolenia
- Program szkolenia
- Prelegenci
- Uczestnicy
- Formularz zgłoszeniowy
- Relacje ze szkoleń zrealizowanych w 2010r.
- Kontakt
- Miejsce szkolenia
- Partnerzy i Sponsorzy
Opis szkolenia
Szanowni Państwo,
Jest mi niezmiernie miło zaprosić Państwa do udziału w trzecim szkoleniu z cyklu Fleet Academy, które odbędzie się w Toruniu. Szkolenie zaplanowaliśmy w terminie 28-29 marca 2011 r. (poniedziałek, wtorek) w Hotelu Filmar**** w Toruniu. Temat przewodni szkolenia to: „Polityka samochodowa w firmach posiadających samochody służbowe. Rola szefa floty we współpracy z CFM. Podatki i odliczenia od aut firmowych. Bezpieczeństwo flot samochodowych."
Fleet Academy to cykl szkoleń organizowanych w różnych regionach Polski. Szkolenia kierowane są do małych, średnich i dużych firm, dotyczą zagadnień kluczowych z punktu widzenia firm posiadających auta firmowe: finansowania, ubezpieczenia, zarządzania i bezpieczeństwa. Szkolenia dostarczają najnowszej wiedzy i najlepszych doświadczeń, które zostały wdrożone i są z powodzeniem realizowane w innych firmach posiadających auta firmowe.
Każde szkolenie zakończone jest panelem dyskusyjnym podsumowującym odbyte warsztaty, gdzie następuje wymiana idei, doświadczeń i dyskusja między uczestnikami. Celem Fleet Academy jest integracja środowiska fleet managerów w regionach. Szkolenia są realizowane dla ok. 60 Fleet Managerów.
Zapraszam Państwa do zapoznania się z programem szczegółowym oraz do udziału w szkoleniu. W przypadku dodatkowych pytań pozostaję z Państwem w kontakcie.
Pozostaję z poważaniem
Małgorzata Mikołajczyk
Dyrektor Projektu
gsm.: 666 37 39 20
e-mail: malgorzata.mikolajczyk@fleet.com.pl
Program szkolenia
Podczas szkolenia omówione zostaną następujące tematy:
- Teraz Fleet Manager, czyli rola szefa floty we współpracy z dostawcą CFM.
- Jak przekonać zarząd do nowych wyzwań w zarządzaniu flotą i jej kosztami dla Fleet Managera lub całej komórki wewnętrznej ?
- Jakie czynności pozostaną po stronie klienta, aby zapewnić optymalne zarządzanie kosztami i prowadzenie długoterminowej polityki flotowej ?
- Samochód w firmie – aspekty podatkowe.
- Charakterystyka prawna poszczególnych form nabywania i użytkowania samochodów w firmie (Umowa sprzedaży, zakup samochodu, umowa leasingu, umowa najmu i dzierżawy, umowa użyczenia, oddanie samochodu służbowego pracownikowi do używania, używanie przez pracownika prywatnego samochodu do celów służbowych).
- Ograniczenia w odliczaniu podatku VAT.
- Skutki wystąpienia szkody całkowitej. Zapłata pozostałych rat leasingowych. Oczekiwanie na wypłatę odszkodowania.
- Warunki ubezpieczenia ustalane przez leasingodawcę.
- Opóźnienia w dostarczeniu przedmiotu leasingu przez leasingodawcę.
- Oddanie samochodu pracownikowi do używania – aspekty prawne i podatkowe.
- umowa z pracownikiem
- regulamin w sprawie zasad używania przez pracowników pojazdów służbowych oraz oświadczenie pracodawcy o przyznaniu samochodu
- przychód pracownika jako wartość otrzymanego nieodpłatnie wynagrodzenia.
- zasady ustalania wartości pieniężnej nieodpłatnego świadczenia w postaci udostępnienia samochodu
- Używanie przez pracownika prywatnego samochodu do celów służbowych – aspekty prawne i podatkowe.
- Car Policy. Korzyści gwarantowane dzięki wdrożonej i realizowanej polityce samochodowej.
- Korzyści i obowiązki wynikające z wprowadzenia Car Policy.
- Korzystanie z samochodów służbowych do celów prywatnych.
- Korzystanie z samochodów prywatnych w celach służbowych.
- Szkoda z winy użytkownika.
- Odpowiedni wybór auta do potrzeb firmy.
- Procedury w przypadku awansu, przeniesienia, długotrwałej nieobecności, rozwiązania umowy.
- Samochód zastępczy – kryteria przyznania, tryb rozliczania.
- Zagadnienia dotyczące codziennej eksploatacji – serwis, przeglądy, opony, naprawy powypadkowe, paliwo – karty paliwowe, ubezpieczenia, likwidacja szkody, kary/nagrody – motywowanie użytkowników, faktury, mandaty, rozliczenia z serwisami, dostawcami, podatki od emisji spalin, utylizacja opon, eko driving, procedura sprzedaży pojazdów.
- Bezpieczeństwo flot samochodowych w praktyce. Trening w warunkach autodromu w Toruńskiej Akademii Jazdy.Tematy szkolenia z doskonalenia techniki jazdy:
- Eco-driving.
- Pozycja i efektywność pracy za kierownicą.
- Symulator poślizgu na trolleyach lub Skid-carze.
- Poznanie efektów podsterowności i nadsterowności auta.
- Reakcja na nagłą przeszkodę ze zmianą pasa ruchu.
- Hamowanie awaryjne oraz rekcja na nagłą przeszkodę.
- Hamowanie awaryjne na prostej w warunkach ekstremalnych.
- Hamowanie awaryjne na zakręcie.
- Panowanie nad poślizgiem.
- Jazda szosowa na torze lub specjalnym autodromie.
Prelegenci
<!--
-->
|
Ireneusz Tymiński
ekspert rynku flotowego. |
Ekspert w zakresie zarządzania, bezpieczeństwa i finansowania firmowej floty samochodowej. Od 10 lat związany z branżą flotową i motoryzacyjną.
W latach 2007-2010 jako General Manager wprowadził na rynek Full Service Leasingu (CFM) i zarządzał firmą KBC Autolease Polska (członek belgijskiej grupy KBC). Laureat nagrody Rekin Floty 2008.
Dyrektor polskiego oddziału firmy konsultingowej i zarządzającej flotami – Fleet Logistics International w latach 2003-2007. Audytował floty i doradzał w zakresie polityki flotowej, bezpieczeństwa, optymalizacji kosztów i organizacji flot takim firmom, jak Microsoft, Philip Morris, Cisco, Abbott, Pekao, MSG, Nestle i wielu innym.
Partner i ekspert Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeostwa Drogowego (GRSP - Global Road Safety Partnership), autor przewodnika "Zarządzanie bezpieczeostwem floty" oraz serii artykułów w magazynach branżowych. Współautor projektu Bezpieczna Flota w ramach GRSP.
Prelegent wielu konferencji poświęconych tematyce optymalizacji kosztów w przedsiębiorstwach oraz funkcji samochodu w firmach. Jedna ze 100 najbardziej wpływowych osób polskiego outsourcingu według Outsourcing Magazine. |
|
Andrzej Dębiec
partner, radca prawny Hogan Lovells. |
Andrzej Dębiec od roku 2000 współpracuje z międzynarodową kancelarią prawną Hogan Lovells. Jest odpowiedzialny za działalność departamentu podatkowego i Grupy PPP, jak również za kontakty z klientami francuskimi. W latach 1993-1994, był doradcą w Departamencie Dewizowym Ministerstwa Finansów. Pracował także dla innych, międzynarodowych kancelarii prawnych.
Andrzej Dębiec specjalizuje się w prawie podatkowym, dewizowym i celnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z łączeniem, przejmowaniem i nabywaniem przedsiębiorstw, projektami prywatyzacyjnymi oraz wprowadzaniem nowych produktów finansowych na polski rynek. Doradza wielu międzynarodowym korporacjom w zakresie prawno-podatkowych aspektów ich działalności. Reprezentuje także klientów w sporach przed organami podatkowymi. Od 2007 r. Andrzej Dębiec nadzoruje działalność Grupy PPP, w ramach, której odpowiedzialny jest przede wszystkim za aspekty podatkowe projektów infrastrukturalnych (optymalizacja podatkowa różnych modeli transakcji).
W styczniu 2008 został ekspertem Okręgowej Izby Radców Prawnych. Jest również ekspertem Nadzwyczajnej Komisji Sejmowej „Przyjazne Państwo”. |
|
Zbigniew Marczyk
starszy prawnik, radca prawny, Hogan Lovells. |
Zbigniew Marczyk współpracę z Hogan Lovells podjął w grudniu 2007 r. Wcześniej pracował w dziale doradztwa podatkowego jednej z firm Wielkiej Czwórki. Zbigniew Marczyk posiada ponad 10-letnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze podatkowej oraz prawnej podmiotów gospodarczych, zarówno polskich, jak i międzynarodowych.
Zbigniew Marczyk zajmuje się kompleksowym doradztwem podatkowym, jak również dewizowym i prawnym, ze szczególnym uwzględnieniem podatków dochodowych, podatku VAT oraz podatku od czynności cywilnoprawnych. Posiada szerokie doświadczenie w doradztwie globalnym podmiotom w efektywnym podatkowo strukturyzowaniu rozliczeń międzynarodowych, z wykorzystaniem korzystnych regulacji podatkowych innych jurysdykcji (Luksemburg, Szwajcaria, Cypr, Holandia, USA, Kanada). W trakcie swojej dotychczasowej kariery zawodowej zdobył również szerokie doświadczenie w prowadzeniu spraw spornych z organami podatkowymi, świadcząc pomoc klientom zarówno na etapie kontroli podatkowych i skarbowych, jak i w postępowaniach przed organami podatkowymi i sądami. Zbigniew Marczyk zaangażowany był także w pomoc podatkową dotyczącą transakcji restrukturyzacyjnych związanych z fuzjami i przejęciami, jak również zbyciem przedsiębiorstw lub ich części. |
|
Jacek Częścik
Prezes Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych. |
Absolwent Wydziału Zarządzania UW. Od 1999 zarządza flotami samochodowymi. Od 2003 administruje flotą Roche Polska. Członek Komitetu Założycielskiego oraz prezes Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych.
|
|
Michał Soćko |
W 2005 roku współtworzył Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych i pełni w nim funkcję Członka Zarządu. Doświadczenia w zarządzaniu flota zbiera od 1995 roku – przez osiem lat kierował flotą w Netia SA a obecnie w Carlsberg Polska Sp z o.o. W 2005 roku wyróżniony przez branżowy magazyn tytułem Managera Roku.
|
|
Bogusław Bach
dyrektor Toruńskiej Akademii Jazdy, właściciel. |
Bogusław Bach jest członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Motorowego ODTJ. Doświadczenie zbierał na trasach rajdów w Szwecji i w Mistrzostwach Polski, posiada:
- licencję instruktora doskonalenia techniki jazdy
- licencję kierowcy wyścigowego
- licencję kierowcy rajdowego R
- srebrną odznakę Polskiego Związku Motorowego - za zasługi
|
|
Mariusz Stuszewski
Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Motorowego ODTJ. |
Zawodowo prowadzi firmę zajmującą się poprawą bezpieczeństwa na drogach „Doskonalenie Techniki Jazdy Samochodem”, posiada:
- licencję kierowcy rajdowego 1R
- licencję kierowcy wyścigowego 1W
- licencję instruktora nauki jazdy
|
Uczestnicy spotkania
Podczas szkolenia będziemy gościć osoby, które koordynują procesy związane z użytkowaniem aut w firmie, które kreują i realizują politykę flotową, opiniują lub decydują o zakupach, współpracują lub planują współpracę z dostawcami usług na rynek flotowy, osoby te reprezentują firmy, które dysponują małymi, średnimi i dużymi flotami, powyżej 20 samochodów.
Szkolenie jest dedykowane:
- dyrektorom administracyjnym
- kierownikom ds. transportu
- fleet managerom
- księgowym
- oraz właścicielom, prezesom małych i średnich flot samochodowych (od 5 aut wzwyż)
Formularz zgłoszeniowy.
Zgłoszenia można dokonać za pomocą elektronicznego formularza zamieszczonego TUTAJ
Relacje ze szkoleń zrealizowanych w 2010 r.
Kontakt
tel. 71/ 750 18 58
tel./fax. 71/ 339 79 22
gsm: 666 37 39 20
e-mail: seminarium@fleet.com.pl
Miejsce szkolenia
Szkolenie odbędzie się w Hotelu Filmar**** w Toruniu, który znajduje się przy ul. Grudziądzkiej 45. Hotel położony jest w bliskim sąsiedztwie ze starówką miasta odległej 10 min spacerem.
Partnerzy i Sponsorzy