Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Konkurs

Fleet Market

 

Szanowni Państwo,

17 listopada 2009 w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim k. Warszawy odbyły się Targi Flotowe FleetMarket.

Zobacz relację i film z Targów Fleet Market 2009...

Udział w Targach Flotowych Fleet Market zapewnił uczestnikom zarówno dostęp do wiedzy z zakresu zarządzania flotą samochodową oraz dostęp do elitarnej społeczności wystawców i uczestników branży flotowej.

Więcej o Targach Fleet Market 2009 przeczytają Państwo tutaj...

Fleet Market 2009

Jako pierwsi inicjujemy konstruktywną, prawdziwą, nierzadko burzliwą dyskusję na tematy i zagadnienia newralgiczne dla branży flotowej, jednym z elementów tego dialogu są Targi Fleet Market 2009!

Spotkanie Fleet Market dostarczyło Państwu najnowszą wiedzę, umożliwiło wymianę idei biznesowych i pozwoliło na dyskusję między uczestnikami. Dialog flotowy w formule spotkania Fleet Market pozwolił dzielić się Państwa przemyśleniami. Wymiana wiedzy, doświadczenia i myśli odbywała się na kilku płaszczyznach: dostawcy – odbiorcy – eksperci oraz doświadczeni menadżerowie flotowi – nowicjusze w branży.

Formuła spotkania miała wymiar praktyczny, doradczy, m.in. polegała na zaawansowanej wymianie wiedzy między doświadczonymi menadżerami flot a nowicjuszami wśród odbiorców flotowych i na bardzo dużym zaangażowaniu najważniejszych na polskim rynku niezależnych podmiotów i stowarzyszeń, takich jak: Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów, Polskie Stowarzyszenie Motorowe Doskonalenia Technik i Bezpieczeństwa Jazdy, Stowarzyszenie Partnerstwo Dla Bezpieczeństwa Drogowego, Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych, KERALLA RESEARCH Instytut Badań i Rozwiązań B2B. To wyjątkowe wsparcie merytoryczne!

Patronat Honorowy nad Targami Fleet Market objął Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji- pierwsza jednostka Policji w Polsce, która jest sygnatariuszem Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Elitarna grupa uczestników Targów Fleet Market to:

- osoby, które koordynują procesy związane z użytkowaniem aut w firmie, kreują i realizują politykę flotową, opiniują lub decydują o zakupach, współpracują lub planują współpracę z dostawcami usług na rynek flotowy, osoby te reprezentują firmy, które dysponują średnimi i dużymi flotami, powyżej 20 samochodów.

- decydenci z firm, które posiadają od 5 aut do 20, zupełnie nowa grupa obecna na flotowym spotkaniu branżowym! Reprezentantami powyższych firm będzie najwyższy szczebel zarządczy tzn. właściciele, prezesi i członkowie zarządów, dyrektorzy administracyjni i finansowi. W tym sektorze firm najczęściej nie ma oddelegowanej bezpośrednio osoby do zarządzania takim małym parkiem samochodowym, taką funkcję często pełnią wyżej wymienione osoby (szczególnie w sferze decyzji).

- Członkowie i klienci Partnerów Merytorycznych.

- firmy oferujące produkty lub świadczące usługi dla klientów flotowych. W skład tych podmiotów wchodzą m.in. koncerny samochodowe, koncerny paliwowe, instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, firmy serwisujące i dystrybutorzy części zamiennych do samochodów, dealerzy flotowi, producenci i dystrybutorzy urządzeń i oprogramowania, ponad 30 wystawców!!! Na targi Fleet Market  zgłosiło się ponad 500 osób z całej Polski !!!

Temat spotkania

Bezpieczeństwo finansowe flot samochodowych.

 

- używanie służbowego samochodu do celów prywatnych

- VAT od auta i paliwa

- podatek ekologiczny

- kurs e-learningowy

- szkolenie z ratownictwa drogowego

- VIP w samochodzie – bezpieczeństwo osobiste

- kierowca firmowy bezpieczny w drodze

- full service leasing dla flot

- bezpłatny consulting car policy

 


SZKOLENIA, WYKŁADY, PANELE DYSKUSYJNE, POKAZY SPECJALNE

9:00 – 9:45

Wykład połączony z panelem dyskusyjnym.
Ulgi, podatki, odliczenia od auta firmowego od roku 2010


  • używanie służbowego samochodu do celów prywatnych

  • VAT od auta i paliwa

  • podatek ekologiczny
Tomasz Stykała,
prawnik, dziennikarz, ekspert od zagadnień prawno-podatkowych.

 

Jakub Faryś,
prezes PZPM, ekspert oraz znawca zagadnień branży motoryzacyjnej.

 

9:45 – 10:05

Wykład
Systemy informatyczne dla floty samochodowej oraz urządzenia GPS - zalety i wady integracji.

marek-zwierzchowskiMarek Zwierzchowski,
wiceprezes zarządu PasCom Sp. z o.o.
projektant i analityk systemów informatycznych.

 

 

maciej-komorowskiMaciej Komorowski,
V-ce Prezes Zarządu T-matic Systems Sp. z o.o.

 

 

 

 

 

10:05 – 10:25

Wykład
Projekt „Bezpieczna Flota” flagowym projektem Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego

Ewa-Labno-Faleckadr Ewa Łabno - Falęcka
Prezes Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego Dyrektor PR w Mercedes - Benz Polska

 

 

10:25 – 11:00

Wykład
Zarządzanie bezpieczeństwem floty samochodowej. Jak wybrać właściwą metodę szkoleniową oraz jak wykształcić świadomego i bezpiecznego kierowcę firmowego?

Mariusz Stuszewski wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Motorowego, zawodowo prowadzi firmę zajmującą się poprawą bezpieczeństwa na drogach „Doskonalenie Techniki Jazdy Samochodem”. Licencjonowany instruktor doskonalenia techniki jazdy samochodem, były zawodnik rajdowy i wyścigowy.

 

11:00 – 11:30

Szkolenie
Kurs bezpieczeństwa kierowcy flotowego na platformie e-learningowej. Kurs e-learningowy dla flot z bezpieczeństwa w ruchu drogowym i prawidłowej eksploatacji pojazdu służbowego.

Waldemar Chromiński psycholog, specjalista bezpieczeństwa ruchu drogowego i psychologii pracy, publicysta i wykładowca, przewodniczący kolegium redakcyjnego platformy e-learningowej www.ekoflota.pl.

 

 

11:30 – 11:45

Prezentacja
Oczekiwania fleet managerów wobec firm CFM na podstawie kilkuletnich badań sektora full service leasing w Polsce.

Jakie są najczęstsze zarzuty fleet managerów wobec swoich dostawców CFM? Za co ich cenią? I czy satysfakcja przekłada się na lojalność? Wnioski oparte są o wypowiedzi fleet managerów z całej Polski, i dotyczą różnych firm CFM.

Katarzyna Pydych Socjolog, badacz-praktyk, dyrektor generalny Agencji badań rynku i opinii Keralla Research. Badaniami rynkowymi zajmuje się od ponad 10 lat, zarządzała krajowymi i międzynarodowymi projektami badawczymi. Specjalizuje się w analizach rynkowych typu business to business. Prekursorka cyklicznych badań branży wynajmu długoterminowego samochodów w Polsce. Członek Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii.

 

11:45 – 12:30

Panel dyskusyjny – Możliwości CFM, a oczekiwania Fleet Managera.

Fleet manager a firma CFM – wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa:


  • optymalizacja i ograniczanie kosztów

  • poszukiwanie wspólnych rozwiązań na rzecz obniżenia składek
Tomasz Siwiński redaktor naczelny magazynu Fleet.

 

13:30 – 14:30

Szkolenie
Szkolenie z ratownictwa drogowego na przykładzie pozorowanego wypadku drogowego z użyciem wraku samochodu oraz teatralnych środkow wyrazu (zabezpieczenie miejsca wypadku, wezwanie stosownych służb ratowniczych, pomoc poszkodowanym).

Adam Maciej Pietrzak,
specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, specjalista medycyny ratunkowej.

 

 

ml. insp. Wojciech Pasieczny,
radca, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.

 

14:30 – 15:00

Szkolenie
Szkolenie z bezpieczeństwa osobistego w samochodzie, w podróży służbowej czy na ulicy w trzech odcinkach:


  • Program Street Survival

  • Program AutoVIP dla osob szczególnego ryzyka (prezes, manager wysokiego szczebla w drogim samochodzie)

  • Bezpieczenstwo osobiste kierowcy flotowego w samochodzie. Unikanie zagrożeń o charakterze bandycko rabunkowym i przestępczości zorganizowanej.
Major Arkadiusz Kups Ekspert do spraw bezpieczeństwa i terroryzmu, były oficer formacji specjalnych, przez wiele lat szkolony do realizacji zadań specjalnych dywersyjnych poza granicami kraju. Dziś na rynku cywilnym ceniony ekspert do spraw terroryzmu i bezpieczeństwa. W latach 90-tych stworzył dla formacji specjalnych Combat 56 – system walki kontaktowej i eliminacji.

 

CONSULTING CAR POLICY


Podczas Targów odbył się bezpłatny konsulting w zakresie polityki samochodowej firmy.

Zawartość merytoryczna:
1. Polityka flotowa w firmie, odpowiedzialność pracownika i pracodawcy za samochód służbowy.
2. Polityka bezpieczeństwa floty samochodowej.
3. Na co zwracać uwagę przy podpisywaniu kontraktu z firmą CFM (car fleet management)
4. Praktyczne metody optymalizacji kosztów serwisowych.
5. Polityka paliwowa dla flot samochodowych.

skfs-logo

Fachowych porad udzielali eksperci w dziedzinie zarządzania flotą samochodową ze Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych.

Przeczytaj również
Popularne