W pierwszym półroczu 2024 roku do flot trafiło najwięcej samochodów marki Toyota. W top10 znalzało się aż sześć modeli japońskiego producenta. Najpopularniejsza? Niezmiennie Corolla.
Od stycznia do czerwca polskie firmy zarejestrowały 37 641 samochodów osobowych i dostawczych Toyoty. Japońska marka ma 17,2% udziału w tej części rynku, a najpopularniejszym modelem flotowym w Polsce pozostaje Corolla. Samochody Toyoty prowadzą pod względem liczby rejestracji w aż ośmiu segmentach.
W pierwszym półroczu 2024 roku do polskich flot trafiło o 12% więcej samochodów osobowych i dostawczych niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. 37 641 zarejestrowanych egzemplarzy przełożyło się na 17,2% udziału w rynku (wzrost o 0,4 p.p. r/r). To wynik lepszy od uzyskanego łącznie przez dwie kolejne marki w zestawieniu.
Umocniliśmy się na pozycji lidera rynku flotowego, dzięki gamie nowoczesnych samochodów dostosowanych do potrzeb polskich firm oraz kompleksowej obsłudze flot od zakupu lub finansowania auta po jego bieżącą obsługę. Corolla potwierdziła swój status jako synonim auta flotowego, mamy też doskonałe wyniki w kluczowych segmentach.
Rozpoczęliśmy przyjmowanie zamówień na nasze największe dostawcze auto – model PROACE MAX, wkrótce na rynku zadebiutuje nowa generacja Camry, a klientom oczekującym aut klasy premium oferujemy samochody marki Lexus – powiedział Mirosław Sochacki, Corporate Sales Senior Manager w Toyota Central Europe.
Polskie firmy dla swoich pracowników najczęściej wybierają kompaktową Corollę. W pierwszym półroczu do flot trafiło 11 674 egzemplarzy tego modelu, który stanowił blisko 1/3 wszystkich zarejestrowanych przez przedsiębiorstwa Toyot. Samochód występuje w trzech wersjach nadwoziowych – Hatchback, Sedan i TS Kombi, napędza go nowoczesna hybryda 5. generacji, a codzienną eksploatację ułatwiają najnowocześniejsze technologie, w tym systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy Toyota T-MATE.
Wśród dziesięciu najpopularniejszych modeli osobowych i dostawczych, które trafiły do polskich firm, znalazło się jeszcze pięć Toyot. Na trzecim miejscu sklasyfikowano SUV-a RAV4 (4720 egz.), a czwarta lokata przypadła miejskiemu hatchbackowi Yarisowi (4582 egz.). Nowa Toyota C-HR (3539 egz.) to siódme najczęściej rejestrowane auto przez firmy, ósmą pozycję w zestawieniu zajmuje Yaris Cross (3435 egz.), a dziesiątkę zamyka PROACE CITY (3032 egz.).
Samochody Toyoty nie miały sobie równych w poszczególnych segmentach. Aygo X to najczęściej rejestrowany model przez firmy w klasie najmniejszych aut (776 egz., 36,1% udziału). Yaris zdominował segment B (30,6% udziału), Yaris Cross to numer jeden wśród miejskich SUV-ów (20,1% udziału), segment C to domena Corolli (26,9% udziału), Toyota C-HR triumfowała w segmencie C-SUV (13,5%), a RAV4 to lider bardzo konkurencyjnego segmentu D-SUV (11,4% udziału).
Bardzo dobrze radzą sobie także auta z linii Toyota Professional. W segmencie CDV dominuje PROACE CITY (3032, egz., 34,1% udziału), a Hilux to najczęściej wybieranych pick-up przez polskie firmy (731 egz., 38,3% udziału).