Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
E-toll

Yaris przyjedzie nie tylko z Francji, ale i z Czech

Toyota Motor Manufacturing Czech (TMMCZ) staje się drugą europejską fabryką produkującą Yarisa. Po odkupieniu zakładu od koncernu Stellantis Toyota zainwestowała w rozbudowę fabryki w Kolinie ponad 180 milionów euro.

Czeski zakład zyskał nową linię produkcyjną w modułowej technologii TNGA do produkcji samochodów hybrydowych na platformie GA-B. Fabryka  będzie produkować zarówno Yarisa, jak i nowy model Aygo X.

Zakład będzie montował Yarisa Hybrid, który odpowiada za 80% całkowitej sprzedaży Yarisa w Europie. Elektryczne napędy hybrydowe, które trafiają na linie produkcyjne Yarisa w Czechach i we Francji, są wytwarzane przez zakłady Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach. Zatrudnienie w czeskim zakładzie wzrosło do 1600 pracowników. Celem marki jest osiągnięcie w 2025 roku rocznej sprzedaży 1,5 miliona samochodów w Europie.

 

PD / Toyota

Przeczytaj również
Popularne