Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
E-toll

Townstar – nowy lekki pojazd dostawczy Nissana

Lekki pojazd dostawczy Nissana będzie oferowany zarówno z silnikami spalinowymi jak i wersji elektrycznej. Będzie on następcą modelu e-NV200, którego produkcja zostanie wygaszona w Barcelonie do końca roku.

Townstar to brat bliźniak modeli Renault Kangoo oraz Mercedes-Benz Citan. Odmiana benzynowa oferowana będzie z silnikiem o pojemności 1,3 litra, która generuje 130 KM i 240 Nm momentu obrotowego. W pełni elektryczny Townstar zostanie wyposażony w akumulator o pojemności 44 kWh. Nowy samochód oferuje moment obrotowy na poziomie 245 Nm i 285 km zasięgu (dane zostaną potwierdzone po uzyskaniu homologacji).

Dzięki przestrzeni ładunkowej o pojemności do 3,9 m3 z uchylną przegrodą, nowy kompaktowy samochód dostawczy zapewnia możliwość przewozu dwóch europalet i ładowność na poziomie 800 kg. Aby dostosować się do wymagań różnego rodzaju firm, wysokowydajne układy napędowe umożliwiają holowanie ładunku o masie do 1500 kg.

Dzięki licznym rozwiązaniom z zakresu bezpieczeństwa i zaawansowanym funkcjom wspomagającym kierowcę, takim jak system zabezpieczenia przed podmuchami wiatru bocznego (Side Wind Assist) i kołysaniem przyczepy (Trailer Sway Assist), nowy Townstar zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy. Inteligentny system hamowania awaryjnego z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów oraz manewrowania na skrzyżowaniach, a także system automatycznego parkowania i inteligentnego tempomatu uplasują model Townstar w czołówce swojej kategorii.

Nissan po raz pierwszy wprowadzi system kamer 360º (Around View Monitor – AVM) w segmencie kompaktowych samochodów użytkowych, przyczyniając się do upowszechnienia tego nowoczesnego rozwiązania technologicznego. Wykorzystując zestaw odpowiednio rozmieszczonych kamer system wyświetla pełen obraz dookoła samochodu, zapewniając kierowcy komfort bezstresowego parkowania w przestrzeni miejskiej.

 

*Wszystkie dane zostaną potwierdzone po uzyskaniu homologacji.

Specyfikacja Nissana Townstar EV*

Pojemność akumulatora (użyteczna)

44 kWh

Moc maksymalna

90 kW (122 KM)

Maksymalny moment obrotowy

245 Nm

Szacowany zasięg

Do 285 km

Moc ładowania prądem zmiennym (AC)

11 kW (standard) lub 22 kW (opcja)

Moc ładowania prądem stałym (DC)

75 kW (CCS)

Czas ładowania prądem stałym (DC)

Od 0 do 80%: 42 min

System chłodzenia akumulatora

Tak (w wersji z ładowarką 22 kW, opcja dla wersji 11 kW)

 

Nissan / PD

Przeczytaj również
Popularne