Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
GEOTAB

Wynajem konsumencki, bonus dla pracownika

Od kilku kwartałów pracodawcy zachodzą w głowę jak zatrzymać u siebie najbardziej wartościowych pracowników i zachęcić do pracy nowych kandydatów. Wśród opcji pracowniczych bonusów pojawił się właśnie wynajem konsumencki, czyli specjalna oferta dla pracowników zatrudnionych u klientów Arval. Korzyść jest obopólna. Firma nie ponosi dodatkowych kosztów, a pracownik korzysta z samochodu, z pełną obsługą, za bardzo atrakcyjną miesięczną opłatą.
 
Bonusy pracownicze coraz bardziej powszednieją. Karta zniżkowa na siłownię czy basen, prywatny pakiet medyczny dla każdego i paczka na święta nie są już na rynku pracy niczym wyjątkowym. Pracodawcy zachodzą w głowę co zrobić by zatrzymać u siebie najlepszych ludzi i przyciągnąć nowych, nie wydając przy tym fortuny na wzrost wynagrodzeń. Opcją, która może uzupełnić pakiet pracowniczych korzyści, jest wynajem pracowniczy. Także dla tych, którym nie przysługują firmowe samochody.
 
Arval ruszył właśnie z nową propozycją dla swoich flotowych klientów. Tam, gdzie dostarcza samochody służbowe, proponuje wynajem długoterminowy skierowany bezpośrednio do pracowników. To dla firmy bezkosztowa opcja na zwiększenie atrakcyjności na rynku pracy, a dla zatrudnionych możliwość skorzystania z atrakcyjnej oferty finansowania samochodu z pełnym pakietem usług. Warunkiem jest staż pracy w firmie, bo z oferty mogą skorzystać ci, którzy przepracowali w danym miejscu co najmniej 6 miesięcy. Forma zatrudnienia nie ma dla Arval znaczenia, może to być umowa o pracę lub kontrakt menedżerski. – W przypadku osób fizycznych przygotowujemy ofertę wyliczaną w kwotach brutto. Dla prowadzących działalność gospodarczą propozycja może być jeszcze bardziej atrakcyjna ze względu na korzyści podatkowe – informuje Piotr Koronowicz, odpowiedzialny w Arval za wynajem konsumencki.
 
Umowę z Arval zawierają pracownicy, pracodawca nie podnosi żadnego ryzyka finansowego ani podatkowego. Umowy podpisywane są na okres od 36 do 60 miesięcy, dotyczą wynajmu długoterminowego z pełną obsługą. Arval pozwala też na określenie rocznego limitu kilometrów od 15 do 35 tys. km rocznie, co ma wpływ na wysokość miesięcznej opłaty. – Naszym celem było zaproponowanie najlepszej i najbardziej przejrzystej oferty na rynku, dlatego w naszych kontraktach nie ma żadnych ukrytych lub dodatkowo płatnych opcji. Wycena przedstawiana pracownikowi obejmuje wszystkie elementy związane z obsługą auta: ubezpieczenie, serwis, opony zimowe, auto zastępcze. Pozostaje tylko odebrać kluczyki, tankować i jeździć – mówi Piotr Koronowicz. – W ofercie staramy się mieć modele w najbardziej atrakcyjnych cenach, co pozwala przygotować nam bardzo dobre oferty dla pracowników naszych klientów. Takich warunków klient indywidualny nie dostanie w żadnym salonie – dodaje Koronowicz.
 
 
 
W stałej ofercie jest 6 modeli samochodów z różnych segmentów, od pojazdów miejskich po auta typu SUV. Na ogół nie ma możliwości indywidualnej konfiguracji samochodu, ponieważ są to pojazdy zamawiane u producentów z wyprzedzeniem, w dużych ilościach. Dzięki temu ich ceny są bardzo atrakcyjne. Również dzięki temu samochód może trafić do pracownika nawet po 2-3 tygodniach od złożenia wniosku. – Ocenę kredytową i dokumenty jesteśmy w stanie zweryfikować w dwa, trzy dni. Następnie umowę do podpisu przesyłamy kurierem, bezpośrednio do pracowników. Jak tylko dokumenty do nas wrócą, jesteśmy gotowi do przygotowania samochodu do wydania. Bywa, że samochód jest zlecany do produkcji – wtedy naturalnie trzeba na niego poczekać – mówi Piotr Koronowicz.
 
Arval nie ogranicza swojej oferty i może ją zaoferować w każdej firmie, z którą współpracuje przy obsłudze floty. – Zaczęliśmy od naszych największych partnerów. Jednak zachęcamy wszystkich klientów do tego by rozważyli wynajem konsumencki jako atrakcyjną propozycję pozapłacowego bonusu dla swoich pracowników – dodaje Koronowicz. Istnieje też możliwość zorganizowania prezentacji dla pracowników. Wtedy Arval dostarcza do firmy samochody demonstracyjne, a w dniu prezentacji eksperci Arval informują pracowników o warunkach zawarcia umowy i pomagają w skonfigurowaniu optymalnej oferty.
 
Piotr Koronowicz,
odpowiedzialny w Arval za wynajem konsumencki.
Przeczytaj również
Popularne