Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Fleet Derby TOP

Toyota liderem polskiego rynku motoryzacyjnego w czerwcu

Toyota z modelem Corolla zajęła pozycję lidera polskiego rynku samochodowego. Potwierdzają to dane Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, dotyczące rejestracji nowych samochodów osobowych w czerwcu 2019 roku. Japońska marka zajęła pierwsze miejsce wśród producentów, a model Corolla - już drugi miesiąc z rzędu - jest najchętniej kupowanym w Polsce samochodem osobowym. Kompaktowy model Toyoty zawojował krajowy rynek, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, wysokiej jakości wykonania i nowej generacji hybrydowego napędu o mocy aż 180 KM.

Toyota zajęła w czerwcu pierwsze miejsce na polskim rynku z wynikiem 5337 zarejestrowanych samochodów i największym udziałem, na poziomie 11,85 proc. rynku, odnotowując (rok do roku) prawie 34-procentowy wzrost. Według danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM), japoński koncern został nr 1 wśród marek, a także producentem najpopularniejszego w Polsce modelu samochodu - kompaktowej Toyoty Corolli.

Według najnowszych danych PZPM, w ubiegłym miesiącu zarejestrowano 1993 egzemplarze Corolli. Najpopularniejszą w Polsce wersją jej nadwozia pozostaje sedan, stanowiąc ponad 60 proc. zarejestrowanych egzemplarzy. W pierwszej 10. znalazły się również dwie inne Toyoty - na 7. pozycji Yaris z wynikiem 907 samochodów, a na 9. nowa Toyota RAV4 z liczbą 838 zarejestrowanych aut.

 

Najpopularniejsze modele (rejestracje)

 

Model

Czerwiec 2019

Corolla

1993

Duster

1649

Octavia

1647

Fabia

1238

Clio

1057

Astra

918

Yaris

907

Tipo

843

RAV4

838

Źródło: PZPM

Kompaktowy model doczekał się już 12. generacji i jest najpopularniejszym samochodem wszechczasów - od 1966 roku sprzedano ponad 46 mln egzemplarzy tego auta.

Po wieloletniej przerwie Corolla znów jest dostępna w trzech odmianach nadwozia: hatchback, TS kombi i sedan. W najnowszej odsłonie model wyróżnia się nie tylko nową stylistyką, ale również przestronnym wnętrzem, nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi oraz najnowszą generacją hybrydowego napędu.

Corolla jest pierwszym modelem Toyoty na europejskim rynku, w którym wprowadzono strategię dwóch napędów hybrydowych. Obok wyjątkowo oszczędnego układu 1.8 o mocy 122 KM znalazł się także zupełnie nowy, mocny ale i ekonomiczny 180-konny napęd hybrydowy z silnikiem 2.0.

 

Toyota

Przeczytaj również
Popularne