Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Fleet Derby TOP

Jakie Clio najchętniej kupujemy nad Wisłą?

Nowy samochód najczęściej jest szary, srebrny lub biały, ale nie zawsze! W przypadku Renault Clio najchętniej wybierany jest metalizowany kolor pomarańczowy. A na jakie warianty tego modelu najczęściej decydują się krajowi nabywcy?

Najczęściej wybieraną w Polsce wersją kolorystyczną nowego Renault Clio jest Orange Valencia. Polacy decydują się na wyższe wersje wyposażenia, najczęściej z silnikiem TCe 100, który stanowi blisko trzy czwarte sprzedaży od momentu wprowadzenia modelu na rynek. Dużą popularnością wśród klientów flotowych cieszy się także wersja z fabryczną instalacją LPG. W zeszłym roku na polskim rynku zarejestrowano prawie 9 tysięcy sztuk modelu Clio, do końca marca br. już ponad 2000 sztuk.

W nowym Renault Clio najbardziej popularną jednostką napędową na polskim rynku jest silnik benzynowy TCe 100, który stanowi blisko trzy czwarte sprzedaży. Na drugim miejscu plasuje się wersja z fabryczną instalacją LPG (ponad 12% udziału sprzedaży). Fabryczna instalacja LPG jest oferowana w promocyjnej cenie 2000 zł. Wersja ta jest najchętniej wybierana wśród klientów flotowych.

W Polsce klienci są zainteresowani zazwyczaj wyższymi wersjami wyposażenia, najczęściej decydują się na wersje Zen i Intens. Do końca zeszłego roku najchętniej wybieranym kolorem był premierowy kolor Orange Valencia, ale dużą popularnością cieszą się również auta w kolorze Czerwony Flamme oraz Biel Arktyczna. Dla wersji R.S. Line natomiast najczęściej wybierany jest kolor Niebieski Iron.

Nowe Renault Clio jest już piątą odsłoną modelu. Dotychczas sprzedano ponad 15 milionów egzemplarzy tego auta na świecie. Clio, które zostało wprowadzone na rynek w 1990 roku, jest najlepiej sprzedającym się modelem marki Renault na całym świecie, a w Europie od 2013 roku znajduje się w ścisłej czołówce segmentu B. W lutym 2020 roku nowe Clio było liderem europejskiej sprzedaży.

PD / Renault

 

 

Przeczytaj również
Popularne