Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Bener testy flotowe

Światowy Dzień EV 2020

Światowy Dzień Pojazdów Elektrycznych, który świętowany jest 9 września, to ogólnoświatowa kampania mającą na celu przyspieszenie przejścia na bezemisyjne pojazdy elektryczne na całym świecie. LeasePlan apeluje do przedstawicieli rządowych o podjęcie wspólnych działań i zaspokojenie publicznego zapotrzebowania na infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych (EV).

Tex Gunning, CEO LeasePlan:

Nasza firma oraz klienci chcieliby szybciej wprowadzać do swych flot samochody elektryczne ale głównym hamulcem jest brak wystarczającej infrastruktury do ładowania.. Rządy wszystkich krajów powinny już teraz podjąć działania w celu zapewnienia bezemisyjnej mobilności, inwestując w rozbudowę publicznej infrastruktury do ładowania pojazdów i wspierając tworzenie prywatnych stacji ładowania w domach i biurach. To nie jest czas, by to bagatelizować: brak działań powstrzymuje przejście na samochody elektryczne. Tylko wtedy, gdy rządy podejmą wspólne działania w zakresie infrastruktury do ładowania, będziemy mogli spełnić nasze obietnice dotyczące ochrony klimatu i czystego powietrza . Wszyscy musimy teraz zabrać głos, aby nowa rzeczywistość stała się zieloną rzeczywistością".

 

Koncentracja na zrównoważonym rozwoju

LeasePlan zobowiązał się do osiągnięcia zerowej emisji netto z całej swojej floty do 2030 roku. LeasePlan jest również partnerem-założycielem inicjatywy The Climate Group's EV100, uruchomionej przy Zgromadzeniu Ogólnym  ONZ we wrześniu 2017 r. w celu promowania pojazdów elektrycznych wśród największych firm na świecie.

Do najważniejszych punktów strategii LeasePlan w zakresie zrównoważonego rozwoju należą:

- Paneuropejskie wdrożenie  "pełnego pakietu" rozwiązań dla pojazdów elektrycznych. Rozpoczęta w 2017 r. podczas 23. konferencji ONZ, a obecnie dostępna w 12 krajach, oferta LeasePlan w zakresie pojazdów elektrycznych typu All-in-one zapewnia wszystko, co potrzebne do rozpoczęcia korzystania z energii elektrycznej, w tym dostęp do punktów ładowania w domu i w pracy. Nowe zamówienia na pojazdy elektryczne i hybrydowe  wzrosły do 13,8% w drugim kwartale 2020 r.

- Wdrożenie LeasePlan Energy, inteligentnego rozwiązania do ładowania pojazdów elektrycznych. LeasePlan wszedł na rynek energetyczny z rozwiązaniem inteligentnego ładowania, które umożliwia klientom oszczędzanie pieniędzy i zmniejszenie zużycia szarej energii.

- Wdrożenie  Green Bond Framework  Green Bond Framework LeasePlan są przeznaczone do finansowania i refinansowania naszego rosnącego segmentu akumulatorowych pojazdów elektrycznych (BEV).

- Kontynuacja procesu przekształcania naszej floty pracowniczej w pojazdy elektryczne (BEV).  LeasePlan ma ambicje, aby zmienić flotę pracowniczą na BEV-y do 2021 roku (lub jak tylko pozwolą na to warunki lokalne). W 2019 roku LeasePlan Holandia stał się pierwszym krajem, który w pełni wdrożył 100% zerową emisję spalin.

Poszerzony zakres informacji na temat zrównoważonego rozwoju. Nasz Raport Roczny LeasePlan 2019 zawierał pełne informacje o zrównoważonym rozwoju, ze zweryfikowanymi KPI i celami oraz pierwszą w historii Grupę Operacyjną ds. Informacji Finansowych dotyczących Klimatu (TCFD).

 

LeasePlan

Przeczytaj również
Popularne