Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Fleet Derby TOP

Mobilna stacja ładowania DC na bazie Forda

Amerykańska firma Lighting Systems opracowała mobilną stację ładowania prądem stałym pojazdów elektrycznych, którą oparto na bezemisyjnym furgonie Ford Transit 350HD.

Mobilna ładowarka korzysta z baterii o pojemności 192 kWh i masie 1690 kg osadzonych w przestrzeni ładunkowej. Oferuje ona możliwość ładowania pojazdów elektrycznych na trasach przejazdu. Samochód może służyć jako pojazd serwisowy doładowujący rozładowane pojazdy elektryczne na drodze lub też być wykorzystany w miejscach gdzie szybkie ładowanie prądem stałym jest niemożliwe, z racji niewystarczającej wydolności infrastruktury w danym obszarze.

Baterie tej stacji można ładować prądem mocy od 2 kW do 18 kW. Następnie pojazdy mogą być z niej ładowane prądem stałym DC o maksymalnej mocy 80 kW lub prądem przemiennym o mocy od 2 kW do 19,2 kW.

Stację ładowanie można oczywiście zamontować w dowolnym pojeździe dostawczym, z odpowiednim DMC, lub też w specjalnej przyczepie. Zastosowanie większej takich pojazdów serwisowych, z racji coraz większej liczby elektryków na drogach, stanie się w ciągu kilku lat koniecznością, także w krajach europejskich.

 

PD

Przeczytaj również
Popularne