Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

1800 elektrycznych Mercedesów - dla Amazona

Ponad 1800 pojazdów eVito i eSprinter zostanie przekazanych w tym roku do użytku Amazon w całej Europie. Zamówienie obejmuje około 600 średniej wielkości vanów eVito i ponad 1200 dużych furgonów eSprinter.

Mercedes-Benz Vans i Amazon Logistics Germany wcześnie dostrzegły potencjał współpracy w dziedzinie mobilności elektrycznej i rozpoczęły ją w 2018 roku. Mercedes-Benz wraz z firmą Fahrzeug-Werke LUEG AG i innymi partnerami wyposażyli centrum dystrybucyjne Amazon w Bochum w Nadrenii Północnej-Westfalii w infrastrukturę do ładowania. Z kolei w lipcu 2020 r. powstała największa w Europie sieć infrastruktury ładowania, obejmująca łącznie 340 punktów ładowania na Amazon Delivery Station w Essen.

 

Mercedes-Benz eSprinter: lokalnie bezemisyjny i z dużą przestrzenią ładunkową

eSprintery zamówione przez Amazon to furgony o dopuszczalnej masie całkowitej 3500 kilogramów z wysokim dachem. Silnik elektryczny napędza przednie koła i podobnie jak jednostka Diesla dostarcza moc maks. 85 kW z momentem obrotowym do 295 Nm. Klient kupujący eSprintera może wybrać jedną z dwóch pojemności baterii, w zależności od tego, czy priorytetowy jest większy zasięg, czy większa ładowność. Pojazdy produkowane dla Amazona są wyposażone w większy akumulator, a mianowicie o pojemności użytkowej wynoszącej 47 kWh (zainstalowana: 55 kWh), o zasięgu 150 km i maksymalnej ładowności 891 kilogramów. Elastyczność zapewnia zintegrowana funkcja szybkiego ładowania, która sprawia również, że przy odpowiedniej mocy prądu, akumulator można naładować od 10 procent do 80 procent pojemności w ciągu ok. 25 minut.

Ładowność 11 m³ można wykorzystać bez ograniczeń, ponieważ akumulatory są zamontowane pod podłogą. eSprinter dla Amazona zawiera najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, takie jak elektryczny hamulec postojowy, aktywny asystent hamowania, kamera cofania, asystent martwego pola, asystent bocznego wiatru i asystent koncentracji.

eSprinter to również pojazd elektryczny oferujący pełną łączność, ponieważ standardowo ma on wbudowany moduł LTE z kartą SIM. Dzięki temu można w pełni wykorzystać zalety usług łącznościowych dumożliwiajacych zdalne zarządzanie eVan. Usługa Mercedes PRO connect „e-Ładowanie” dostarcza ważnych informacji o ładowaniu eSprintera (poziom naładowania, koniec ładowania). Ponadto umożliwia wcześniejsze uruchomienie klimatyzacji, tak aby wnętrze miało przyjemną temperaturę jeszcze przed uruchomieniem pojazdu, dzięki czemu odbywa się to bez utraty zasięgu. eSprinter dla Amazon jest produkowany w fabryce Mercedes-Benz w Düsseldorfie.

 

Naturalnym środowiskiem średniej wielkości vana eVito są obszary miejskie. eVito idealnie nadaje się również do lokalnie bezemisyjnych dostaw tzw. ostatniego kilometra. Użytkowa pojemność akumulatora 35 kWh (zainstalowana 41 kWh) zapewnia zasięg 150 km. Po sześciu godzinach ładowania pełny zasięg jest ponownie dostępny. Napęd elektryczny ma moc maks. 85 kW i osiąga moment obrotowy do 295 Nm, a więc jest dostosowany do użytku miejskiego. Maksymalną prędkość można skonfigurować podczas zamawiania w zależności od zastosowania. Jeśli eVito jeździ głównie po drogach w centrum miasta – jak samochody dostawcze dla Amazona – maksymalna prędkość 80 km / h chroni rezerwy energii i zwiększa zasięg. Alternatywnie można skonfigurować maksymalną prędkość do 100 lub 120 km / h. Umieszczenie akumulatora w podwoziu zapewnia eVito przestronne wnętrze bez ograniczeń miejsca w części ładunkowej. Oprócz wersji furgonu do transportu towarów, eVito jest również dostępny jako Tourer (zużycie energii w cyklu mieszanym 27,8 kWh / 100 km, emisja CO2 0 g / km) 1, o zasięgu 359 km2,3 z funkcją szybkiego ładowania, do przewozu osób. Podobnie jak Vito, eVito jest produkowane w fabryce Mercedes-Benz Vitoria w Hiszpanii.

 

PD / Mercedes-Benz Vans

Przeczytaj również
Popularne