Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
UTA

Znamy Wyniki XI edycji PTF SKFS 2020!

Najlepsze samochody flotowe 2020 roku Profesjonalnego Testu Flotowego SKFS poznaliśmy podczas Gali, która dziś odbyła się online.

Profesjonalny Test Flotowy SKFS to projekt badawczy realizowany przez Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych. Składał się trzech etapów i trwał łącznie 10 miesięcy. Zwieńczeniem tego projektu była część praktyczna testów zorganizowana 16-17 września w Ołtarzewie pod Warszawą oraz Gala online, która obyła się w dniu dzisiejszym.

 

Oto lista nagrodzonych:

Ford Fiesta najlepszy samochód flotowy segmentu B

Audi A3 - najlepszy samochód flotowy segmentu C

Mazda 6 - najlepszy samochód flotowy segmentu D

Seat Arona – najlepszy samochód flotowy segmentu mały crossover

Kia Xceed - najlepszy samochód flotowy segmentu duży crossover

Renault Kangoo Express – najlepszy samochód w segmencie małe auta dostawcze

Toyota Proace – najlepszy samochód w segmencie średnie auta dostawcze
 
Skoda Kodiaq – najlepszy samochód w segmencie SUV
 

W tym roku kategoria Subiektywny Debiut Roku decyzją Kapituły została zastąpiona kategorią Subiektywny Debiut Hybrydowy“. W tej kategorii wygrała Kia Sorento.

Ocena fleet managera po jeździe testowej była jednym z sześciu czynników branym pod uwagę przy wyborze najlepszego samochodu flotowego. W rankingu końcowym liczą się również koszty zakupu, koszty serwisowania, wartość rezydualna, zużycie paliwa oraz emisja CO2.

Przez dwa dni jurorzy należący do SKFS testowali blisko 40 najnowszych modeli samochodów dedykowanych przede wszystkim flotom na trasie obejmującej 35 km odcinków miejskich i podmiejskich oraz odcinek autostrady A2. Walczące o tytuł auta flotowego modele samochodów oceniało przez dwa dni łącznie ponad 70 jurorów. Każdego dnia pojazdy testowane były według segmentów, aby ułatwić fleet managerom obiektywne porównanie zbliżonych konstrukcyjnie aut. Każdy pojazd biorący udział w teście wyposażony został w system GPS, w celu bieżącej kontroli nad pojazdami w czasie jazd testowych. Po teście ankiety oceny wypełniane były elektronicznie. O wyposażenie samochodów w najnowsze rozwiązania w zakresie telemetrii zadbała firma Flotman - partner technologiczny PTF SKFS. W testowanych samochodach zamontowano urządzenia GPS, które w czasie rzeczywistym odczytywały i archiwizowały parametry jazdy z uwzględnieniem eco-drivingu. Wartości rezydualne nominowanych modeli aut podał Partner Merytoryczny – firma Eurotaxglass’s. Wszystko odbywało się oczywiście w reżimie sanitarnym i było podporządkowane jest procedurom COVID-owym. Samochody mogły być testowane wyłącznie w obsadzie jednoosobowej, a po każdej jeździe firma Multiwash dezynfekowała pojazdy.

 

PD

Przeczytaj również
Popularne