Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Bener testy flotowe

Suzuki Jimny jako pojazd użytkowy

Suzuki wprowadza do oferty model Jimny N1, czyli pojazd użytkowy kategorii homologacyjnej N1. Dzięki powiększeniu i zabezpieczeniu przestrzeni bagażowej Jimny stał się praktyczniejszym narzędziem do pracy.
Użytkowe Jimny N1 musiało zostać poddane kilku istotnym zmianom. Model ten nie jest już pojazdem 4-osobowym, a jedynie dwumiejscowym z przedziałem ładunkowym oddzielonym od kabiny przegrodą. To zresztą nie jest utrudnieniem, gdyż większość użytkowników, a więc głównie rozmaitych służb, i tak wykorzystywała te pojazdy do przejazdów dwóch osób i ładunku na złożonej tylnej kanapie.
 
Przestrzeń ładunkowa Jimny ma pojemność 863 l, czyli 33 l więcej niż w przypadku wersji 4-osobowej ze złożonymi oparciami kanapy. Pod maską, podobnie jak do tej pory pracuje silnik benzynowy o pojemności 1,5-litra i mocy 102 KM. Samochody z homologacją N1 muszą spełniać bardziej liberalne normy emisji CO2, a co za tym idzie nie narażają Suzuki na konieczność płacenia wysokich kar za nadmiarową emisję, jak miałoby to miejsce w przypadku wersji osobowej.
 
Jimny w wersji ciężarowej jest wyposażony w te same systemy bezpieczeństwa, co wersja osobowa, włączając system Dual Sensor Brake Support (DSBS) zapobiegający kolizji poprzez automatyczne uruchomienie hamulców, układ wspomagania ruszania na wzniesieniu oraz wspomaganie zjazdu ze wzniesienia. Do listy standardowego wyposażenia dołączył system eCall - funkcja szybkiego powiadamiania służb ratunkowych o wypadku.

Suzuki Jimny w wersji z homologacją ciężarową oferuje takie same właściwości terenowe i rozwiązania, jak w wersji osobowej – ramę nośną, 3-wahaczowe, sztywne zawieszenie osi ze sprężynami śrubowymi i napęd na cztery koła ALLGRIP PRO z przekładnią redukcyjną.

 

PD / Suzuki

Przeczytaj również
Popularne