Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
GEOTAB

Plany Dacii na najbliższe pięć lat

Dacia przedstawiła strategię działania na najbliższe pięć lat. Wraz z utworzeniem business unit Dacii i Łady Dacia zwiększy swoją efektywność i konkurencyjność. Będzie mogła wejść na nowe rynki i poszerzyć ofertę produktów, zwłaszcza z segmentu C. Bigster Concept pokazuje, że nowe modele marki mają być nie tylko atrakcyjne cenowo, ale i ładne.

Oprócz nowego Sandero i nowego Logana oraz Springa Dacia planuje wprowadzenie jeszcze trzech nowych modeli, które trafią na rynek do 2025 roku.  Wszystkie przyszłe nowości Dacii będą miały nowe logo producenta.

Zapowiedzią jednego z nich jest prototyp Bigster Concept, który powstał w oparciu o modułową platformę CMF-B. Jest on zapowiedzią nowego SUV-a większego od modelu Duster. Nowość marki będzie od Dustera dłuższa o 25 cm (460 cm). 

Flagowy model Dacii będzie napędzany silnikami na paliwa alternatywne oraz dostępny jako hybryda.

Bardzo byśmy chcieli aby Dacia o takim wyglądzie weszła do produkcji seryjnej. Podejrzewamy jednak, że wersja produkcyjna zostanie ogołocona z połowy atrakcyjnych akcentów nadwozia.

 

PD

Przeczytaj również
Popularne