Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
E-toll

„Oscary desingu” dla Hondy

Modele hybrydowych samochodów Hondy: Jazz i Jazz Crosstar oraz skuter Forza 750 zostały uhonorowane Red Dot Design Awards 2021 w kategorii "Product Design". Te, cieszące się międzynarodową renomą, nagrody uznawane są w branży wzornictwa przemysłowego za jedne z najbardziej prestiżowych na świecie. Każdego roku do konkursu nadsyłanych są tysiące zgłoszeń. Wśród najbardziej uznanych projektantów nagroda bywa nazywana „Oscarem designu”.

O przyznaniu corocznych nagród Red Dot decyduje jury, złożone z 50 międzynarodowych ekspertów, którzy testują, oceniają i omawiają każde zgłoszenie, zwracając uwagę na wzornictwo i innowacyjność projektu. Kryteria oceny są co roku na nowo dostosowywane, tak by odzwierciedlały aktualne oczekiwania konsumentów klientów oraz ekonomiczne i ekologiczne aspekty użytkowania.

Mamy za sobą kolejny udany rok, w którym otrzymaliśmy kilka nagród w kategorii Product Design w ramach uznawanych na całym świecie Red Dot Design Awards  – powiedział  Toshinobu Minami, Chief Operating Officer, Design Center, Honda R&D Co. Ltd. Od początku istnienia Hondy zawsze dążyliśmy do tego, aby w projektowaniu naszych produktów odzwierciedlona była idea „uprzyjemniania codziennego życia klientów”. Wierzymy, że zdobycie tych nagród jest wyrazem uznania dla naszych osiągnięć w tym zakresie. Będziemy nadal kierować się tą niezmienną zasadą, myśląc "nieszablonowo".

Honda Jazz została zaprojektowana zgodnie z filozofią Hondy "Yoo no bi", która uznaje piękno, jakie kryje się w przedmiotach codziennego użytku, udoskonalanych z biegiem czasu, aby uczynić je jeszcze bardziej ergonomicznymi i atrakcyjnymi wizualnie. W modelu Jazz zastosowano również opracowaną przez Hondę zasadę rozwoju „Człowiek-Maksimum, Maszyna Minimum”. Opiera się na założeniu, że celem technologii i designu jest służenie potrzebom kierowcy i pasażerów. W rezultacie powstał samochód, który łączy w sobie funkcjonalność i użyteczność, wyrażoną poprzez innowacyjne rozwiązania, takie jak np. system składanych siedzeń Magic Seats, a jednocześnie zachowuje elegancki i nowoczesny wygląd.

Crosstar, czyli wersja Jazz o bardziej sportowym charakterze, został stworzony w celu poszerzenia atrakcyjności modelu. Samochód w stylu nawiązującym do nowoczesnych SUV, przeznaczony jest dla osób prowadzących aktywny tryb życia, które nie obawiają się wyjechać swoim samochodem poza miasto. Model ten charakteryzują: przeprojektowany przedni grill, wyraziste czarne listwy, stylowe progi i relingi dachowe oraz specjalne obręcze kół.

Zarówno Jazz e:HEV, jak i Jazz Crosstar e:HEV są częścią zobowiązania Hondy do elektryfikacji 100% gamy europejskich modeli do 2022 roku

Wprowadzona na rynek jesienią 2020 roku, zupełnie nowa Honda Forza 750 jest zwieńczeniem słynnej gamy luksusowych skuterów Forza, które łączą w sobie wysoki komfort i styl ze sportowymi osiągami. Flagowy skuter w gamie Hondy oferuje dużo miejsca na nogi i ochronę przed wiatrem dla komfortowej jazdy z dużą prędkością. Elegancki przód i smukła tylna część zostały stworzone ze szczególnym uwzględnieniem parametrów aerodynamicznych. Forza zaprojektowano także z myślą o łatwym użytkowaniu w mieście. Oszczędny silnik o pojemności 745 cm3, wykorzystany w tym modelu, zapewni dynamiczną oraz bezproblemową jazdę w każdych warunkach.

Najnowsze nagrody Hondy są już kolejnymi w ramach Red Dot Design Awards. W 2020 roku Honda E otrzymała pierwszą nagrodę w kategorii "Best of the Best" i została doceniona obok superbike'a CBR 1000 RR-R Fireblade SP, który był pierwszym motocyklem Hondy nagrodzonym w konkursie Red Dot. W przeszłości sukcesy w Red Dot Design Awards odnosiły modele Hondy, takie jak S2000 (w 2001 roku), Civic (w 2006 roku) oraz Accord Tourer (w 2008 roku).

 

Honda

Przeczytaj również
Popularne