Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
AUTO PAY

Motoryzacja znowu jedzie w dół

W październiku 2020r. rynek samochodów osobowych w UE ponownie osunął się, po opublikowaniu pierwszego wzrostu we wrześniu br. Rejestracje nowych samochodów w ostatnim miesiącu obniżyły się o 7,8% do 953 616 sztuk, gdy kilka europejskich rządów ponownie nałożyło ograniczenia, aby walczyć z drugą falą koronawirusa.

Z wyjątkiem Irlandii i Rumunii spadki odnotowano na wszystkich pozostałych rynkach UE, w tym na czterech największych. Popyt znacząco zmniejszył się w Hiszpanii (-21%), podczas gdy  bardziej umiarkowany spadek zaobserwowano we Francji (-9,5%) i Niemczech (-3,6%). We Włoszech popyt pozostał na prawie niezmienionym poziomie (-0,2%) w porównaniu z osiągniętym w październiku 2019 roku.

Od stycznia do października br. liczba rejestracji nowych samochodów spadła w Unii Europejskiej o 26,8%. W ciągu dziesięciu miesięcy od początku roku wpływ COVID - 19 na popyt na samochody pozostaje bezprecedensowy. Rzeczywiście, w całej UE od stycznia do października zarejestrowano około 8 milionów samochodów osobowych, co przekłada się na spadek o ponad 2,9 mln sztuk w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Patrząc na największe rynki UE w tym roku, Hiszpania odnotowała jak dotąd najostrzejszy spadek (-36,8%), następnie Włochy (-30,9%), Francja (-26,9%) i Niemcy (-23,4%).

 

PZPM

Przeczytaj również
Popularne