Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Total

Hyundai i10 pokazany

Hyundai uznał, że kurczący się segment miejskich samochodów jeszcze nie umarł. Świadczy o tym premiera nowej generacji modelu I10.

Tuż przed oficjalną premierą podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie Hyundai pokazał zdjęcia modelu i10 Nowej Generacji. Hyundai i10 po raz pierwszy pojawił się w 2008 roku. Hyundai i10 został zaprojektowany i opracowany, a jego produkcja odbywa się w Turcji.

Hyundai i10 - większy i nowocześniejszy

W nowym modelu dach został obniżony o 20 mm, a nadwozie poszerzono o 20 mm, co poprawia wizualny odbiór auta. Dopełnieniem wyglądu zewnętrznego są zaprojektowane na nowo opcjonalne 16-calowe felgi aluminiowe. Szeroki przedni grill podkreśla sportowy charakter auta, a struktura okrągłych świateł LED do jazdy dziennej przypomina strukturę plastra miodu. Charakterystyczny słupek C przyciąga wzrok, dzięki zamontowanym na nim logotypie Hyundai. Klienci mogą wybierać spośród 10 podstawowych kolorów lakieru. Opcjonalny dach w kolorze czarnym lub czerwonym dodatkowo zwiększa możliwość personalizacji. Łącznie dostępne są 22 kombinacje kolorów zewnętrznych.

We wnętrzu modelu Hyundai i10 Nowej Generacji, na desce rozdzielczej znajdziemy panel dekoracyjny o wzorze plastra miodu. Identyczny wzór pojawia się także na boczkach drzwi. Panele drzwi zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wizualnie przedłużyć deskę rozdzielczą, jednocześnie kierując wzrok użytkownika samochodu w stronę dużych schowków w drzwiach. Natomiast nad schowkiem po stronie pasażera znalazła się wnęka, którą można wykorzystać jako otwarty schowek. Cztery różne kombinacje kolorów wnętrza oferują Klientom jeszcze więcej możliwości personalizacji.

Hyundai i10 Nowej Generacji jest dostępny w wersji cztero- lub pięcioosobowej. Dzięki zwiększonemu względem poprzednika rozstawowi osi oferuje więcej przestrzeni dla pasażerów. Pojemny na 252 litry bagażnik należy do najprzestronniejszych w swoim segmencie. Dla większej wygody próg załadunkowy znajduje się teraz o 29 mm niżej. Dwustopniowa podłoga bagażnika i składane jedną ręką tylne siedzenia to dodatkowe elementy wyposażenia zwiększające wygodę. Hyundai i10 Nowej Generacji dostępny jest z kamerą cofania, która pomaga kierowcom podczas parkowania, wyświetlając na ekranie obszar za pojazdem.

Hyundai i10 - odnajdziesz go sprawnie na parkingu

Hyundai udostępnia platformę Connected Car. System Bluelink umożliwia kierowcy łączność z samochodem za pośrednictwem aplikacji. System pozwala użytkownikom m. in. wyszukiwać interesujące ich miejsca (POI), wysyłać wyniki wyszukiwania bezpośrednio do nawigacji satelitarnej samochodu i ustawiać cel podróży jeszcze zanim wsiądą do samochodu. Inne funkcje systemu to funkcja Znajdź mój samochód, która umożliwia kierowcom łatwe zlokalizowanie pojazdu w nieznanym otoczeniu, a także funkcja wyszukiwania miejsc parkingowych i stacji paliw wraz z informacjami o aktualnych cenach i dostępności. Osoby, które zdecydują się na wybór nawigacji, otrzymają abonament na usługę Hyundai LIVE, która w czasie rzeczywistym informuje o warunkach drogowych i pogodowych, a także o lokalizacji fotoradarów w krajach, w których jest to dozwolone przez prawo.

Hyundai i10 będzie dostępny z dwoma silnikami: 3-cylindrowym MPI o pojemności 1,0 litra, mocy 67 KM i 96 Nm momentu obrotowego oraz 4-cylindrowym MPI o pojemności 1,2 litra, mocy 84 KM i 118 Nm momentu obrotowego. Oba silniki dostępne są z dwoma rodzajami skrzyni biegów do wyboru: pięciobiegową manualną skrzynią biegów lub pięciobiegową zautomatyzowaną manualną skrzynią biegów (AMT).

 

PD / Hyundai

Przeczytaj również
Popularne