Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Kangoo i Express - nowe pojazdy dostawcze Renault

Kangoo i Express - nowe pojazdy dostawcze Renault - już wiosną 2021 roku wjadą na rynek. Pierwszy z nich kusi innowacyjnym sposobem otwierania drzwi, z powodu braku słupka B z prawej strony. Drugi model będzie kusił niskimi cenami. Jest on wprost następcą modelu Dacia Dokker.

Nowe Renault Kangoo Van, dzięki pomysłowym rozwiązaniom Easy Side Access i Easy Inside Gallery nowe Renault Kangoo Van wyróżnia się na rynku.

Easy Side Access (ułatwiony dostęp do przestrzeni ładunkowej z boku pojazdu) to innowacja, która sprawdza się w szczególności w zatłoczonych centrach miast, zapewnia klientom łatwy dostęp do ładunku, niezależnie od wielkości miejsca parkingowego. Dzięki usunięciu środkowego słupka nowe Kangoo Van oferuje największą na rynku szerokość otworu przesuwnych drzwi bocznych, która wynosi 1,416 mm (dwukrotnie większą w porównaniu z poprzednią wersją).

Easy Inside Gallery (wewnętrzny stelaż podsufitowy): składany wewnętrzny stelaż podsufitowy stanowi kolejne innowacyjne rozwiązanie pozwalające lepiej wykorzystać przestrzeń ładunkową pojazdu. Przewóz długich i zajmujących dużą objętość przedmiotów tuż pod sufitem, uwalnia dodatkowe miejsce na podłodze.

W Nowym Renault Kangoo Van nie zabraknie systemu multimedialnego Renault EASY LINK oraz nowych systemów wspomagających prowadzenie, w tym systemu wspomagania widoczności Permanent Rear View. Nowy system zapewnia dobrą widoczność do tyłu i sprawdza się w szczególności w samochodach wyposażonych w przegrodę między kabiną pasażerską a przestrzenią ładunkową. Inne nowości to m.in. Trailer Swing Assist (system zapobiegający myszkowaniu przyczepy), Brake Stability Control (system kontroli stabilności podczas hamowania) oraz Advanced Emergency Active Braking (AEBS, zaawansowany aktywny system wspomagania nagłego hamowania).

Model będzie dostępny w dwóch długościach, z mechaniczną lub automatyczną skrzynią biegów, z silnikiem benzynowym, wysokoprężnym lub elektrycznym. Przestrzeń użytkowa wynosi od 3,3 do 3,9 m3 w wersji standardowej i od 4,2 do 4,9 m3 w wersji długiej.

Nowe Renault Kangoo, elegancki i przestronny kombivan z pięcioma pełnowymiarowymi miejscami idealnie wpisuje się w potrzeby grup przyjaciół czy rodzin prowadzących aktywny tryb życia. Oferuje nowoczesny design, bogate wyposażenie, nowe systemy wspomagające prowadzenie oraz wysoki poziom komfortu. Model zachowuje swoją funkcjonalność i modułowość, a więc cechy, które w sposób szczególny cenią sobie klienci instytucjonalni (urzędy, samorządy, stowarzyszenia).

Nowe modele Kangoo Van i Kangoo będą produkowane we francuskich zakładach Renault w Maubeuge. Przeznaczone są na rynek europejski i rynki poza Europą.

Express Van - budżetowy dostawczak

Nowy Express Van, praktyczny i funkcjonalny furgon oferuje korzystny stosunek ceny do jakości. Bok nadwozia wyraźnie przypomina odchodzący model Dacia Dokker. Projektanci poświęcili szczególną uwagę praktycznym schowkom oraz ergonomii. Model oferuje największą pojemność schowków w swojej klasie (48 litrów). Pojemność ładunkowa wynosi od 3,3 do 3,7 m³.

W Nowym Renault Express nie zabraknie systemu multimedialnego Renault EASY LINK. Samochód został wyposażony w liczne systemy wspomagające prowadzenie takie jak: Rear-View Assist (system monitorowania strefy tylnej podczas jazdy do przodu), Blind Spot Warning (system monitorowania martwego pola), Front & Rear Park Assist (asystent parkowania przodem i tyłem), a także lusterko Wide View Mirror.

- Renault planuje zelektryfikować całą gamę swoich furgonów i furgonetek do 2022 roku.

Otwarcie zamówień na gamę samochodów Kangoo Van, Express Van oraz Kangoo osobowe jest przewidziane w Polsce na początek lutego 2021 roku. Samochody zostaną oficjalnie wprowadzone na rynek na początku maja 2021 roku.

 

PD/Renault

Przeczytaj również
Popularne