Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Jakie nowości szykuje Renault?

Do 2025 roku koncern Renault wprowadzi na rynek 14 kluczowych modeli. Siedem z nich będzie wyposażonych w napęd w pełni elektryczny, a siedem będzie należeć do segmentów C/D. Wszystkie nowe modele będą dostępne w wersji z napędem elektrycznym lub hybrydowym. Renault przedstawia też model Renault 5 Prototype oraz pokazuje nowe logo marki Dacia.

Od 10 lat Renault  sprzedało ponad 300 tys. elektrycznych samochodów. Marka opracowała autorską technologię E-TECH, zarejestrowała ponad 150 patentów i wykorzystuje doświadczenie zdobyte w Formule 1 oraz segmencie samochodów elektrycznych.

Marka utrzyma pozycję lidera na rynku elektromobilności dzięki nowym rodzinom modeli, zaprojektowanym na platformach podłogowych CMF-EV i CMF-B EV, opracowanych specjalnie na potrzeby samochodów elektrycznych. Oferta Renault będzie także obejmować gotowe do użytku, kompleksowe rozwiązania wodorowe dla pojazdów dostawczych. Celem strategii jest stworzenie najbardziej ekologicznego miksu produktów na rynku europejskim.

W gamie Renault pojawi się dwukrotnie więcej zelektryfikowanych modeli i poprawi się struktura miksu produktów. Zmiana pozycjonowania gamy pomoże marce odzyskać pozycję lidera w segmencie C i wesprze sprzedaż w segmencie B. Do 2025 roku na rynek zostanie wprowadzonych 14 modeli (7 elektrycznych i 7 z segmentu C/D), a docelowo oferta z wyższych segmentów ma stanowić 45% sprzedaży w tym samym roku.

Renault 5 Prototype

Symbolem „Nowej Fali”  modeli Renault będzie nowy model R5. Ten kultowy pojazd ma przyczynić się do popularyzacji samochodyów elektrycznych. Pod umieszczonymi na masce wlotami powietrza znajdziemy gniazdo do ładowania, tylne światła zostały zintegrowane z ruchomymi spojlerami, a lampy przeciwmgłowe wpasowane w zderzak mają także funkcję świateł do jazdy dziennej. Na bocznych skrzelach, kołach i umieszczonym z tyłu logo pojawia się także nawiązanie do znanego z kultowej wersji R5 emblematu „5”. Przód oraz materiałowy dach to z kolei nawiązanie do sztuki meblarskiej. Prototyp wygląda świetnie i mamy nadzieję, choć pewnie nieco naiwną, że właśnie tak będzie wyglądała wersja produkcyjna.

 

PD / Renault

 

Przeczytaj również
Popularne