Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Bener testy flotowe

Ford Bronco powraca!

Bronco - to najnowsza propozycja Forda do jazdy po drogach nieutwardzonych. Producent nie ukrywa, że jego bezpośrednim konkurentem będzie marka Jeep, a w szczególności model Wrangler.

Nazwę Bronco nosił już terenowy samochód Forda produkowany w latach 1965-1977. Wówczas był oferowany jako 3-drzwiowy SUV, dwudrzwiowy kabriolet oraz pikap. Teraz pojawi się w gamie w trzech wydaniach: jako 5-drzwiowy elegancki SUV Bronco Sport celujący m.in. w Land Rovera Defender, dwudrzwiowy SUV ze zdejmowanymi panelami dachu i drzwi Bronco 2-door, który będzie stanowił bezpośrednią konkurencję dla Jeepa Wranglera oraz Bronco 4-Door, czyli 4-drzwiowy SUV ze zdejmowanym dachem i drzwiami. Ten z kolei wariant celuje w zbliżonego Jeepa Wranglera Unlimited.

Bronco zbudowano w oparciu o klasyczną ramę. W najbardziej terenowym wariancie imponują m.in. poteżne 35-calowe koła, kąt natarcia (43,2 stopnia), rampowy (29 stopni) i zejścia (37,2 stopnia), a także prześwit (30 cm) i głebokość brodzenia (85 cm). Samochód oferuje aż siedem trybów jazd pozwalających w pełni wykorzystać potencjał pojazdu.

Do napędu pojazdu posłuży silnik benzynowy 2.3 EcoBoost o mocy 270 KM lub jendostka V6 o pojemności 2,7 litra i mocy ponad 300 KM. Napęd jest przenoszony na cztery koła poprzez skrzynię mechaniczną lub 10-biegowy automat.

Produkcja Bronco rozpocznie się na początku 2021 roku. Ford nie przewiduje sprzedaży tego modelu w Europie, ale jesteśmy przekonani, że tak interesujący samochód stanie się przedmiotem indywidualnego importu. Ceny zaczynają się od 26 660 dolarów za wariant Bronco Sport. Dwudrzwiowa odmiana to wydatek od 28 500 dolarów.

 

PD

Przeczytaj również
Popularne