Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
AUTO PAY

Sprawdź ile Twoja flota emituje CO2 i jak może być bardziej ekologiczna

Zmiany klimatu stają się problemem, który jest na ustach nie tylko naukowców, działaczy ekologicznych i polityków, ale również biznesu oraz zwykłych konsumentów. Dlatego firmy transportowe będą pod coraz silniejszą presją by zaprezentować swoje działania na rzecz redukcji emisji CO2. Jak to zrobić by nie zachwiać stabilnością finansową i operacyjną firmy? Rozwiązaniem może być nowa platforma oferowana przez Webfleet Solutions oraz organizację pozarządową Justdiggit.

Opinia publiczna przypisuje coraz większą wagę do walki ze zmianami klimatycznymi i dlatego wiele firm już teraz podejmuje zobowiązania i działania w tym kierunku. Jest to nie tylko wyraz troski o naszą planetę ale również decyzja biznesowa, która buduje zaufanie klientów i interesariuszy do marki. Wszystko wskazuje na to, że firmy transportowe również będą musiały dostosować się do tego trendu. Niestety ze względu na wciąż powszechnie stosowane w pojazdach silniki spalinowe oraz rozwijający się dopiero rynek aut elektrycznych, nie będą one mogły szybko stać się w pełni „zielone”. Stoi to w sprzeczności z nastrojami opinii publicznej oraz interesariuszy, którzy coraz częściej domagają się szybkich działań chroniących klimat.

Naprzeciw tej potrzebie wychodzi Webfleet Solutions, największy europejski dostawca rozwiązań telematycznych należący do grupy Bridgestone, oraz Justdiggit, międzynarodowa organizacja pozarządowa z Holandii zajmującą się rekultywacją terenów w Afryce. Obie organizacje wprowadziły na rynek platformę Green Your Fleet, której działanie oparte jest na założeniu, że jeżeli nie można w krótkim czasie znacząco ograniczyć emisji CO2, należy usunąć gaz z atmosfery na przykład poprzez zazielenianie pustych obszarów w wybranym rejonie świata. 

Jak działa platforma? Pozwala klientom obliczyć szacunkową roczną emisję CO2 biorąc pod uwagę wielkość floty i rodzaj używanych pojazdów. Kalkulator wykorzystuje dane z oprogramowania do zarządzania flotą WEBFLEET, uwzględniając m.in. średnie zużycia paliwa i przebiegi. W drugim kroku narzędzie podaje koszt zazielenienia wybranego obszaru w Tanzanii, którego wielkość pozwoliłaby na zrównoważenie emisji generowanej przez flotę. Kalkulacja oparta jest na obliczeniach Justdiggit, obejmujących orientacyjne średnie koszty redukcji jednej tony CO2 poprzez rekultywację terenów w Afryce.

Dzięki tym informacjom, klienci mogą zdecydować się na dołączenie do programu poprzez wsparcie Justdiggit i uzyskanie w ten sposób realnego wpływu na klimat, przyrodę i ludzi. Platforma Green Your Fleet pokazuje również, ile metrów kwadratowych zostanie ponownie zazielenionych, ile wody zostanie zaoszczędzone oraz w jaki sposób poprawi się życie lokalnych społeczności — wszystko dzięki wsparciu działalności Justdiggit.

— Ta wyjątkowa platforma inspiruje i angażuje firmy do przyłączenia się do nas i tym samym do uczestnictwa w rewolucji polegającej na ponownym zazielenianiu świata, niezbędnej do obniżenia temperatury naszej planety — mówi Wessel Koning, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu i Partnerstwa w Justdiggit. — Dzięki temu nowemu, prostemu narzędziu, firmy mogą dosłownie w ciągu jednej minuty zobaczyć, co jest potrzebne, aby zrównoważyć swoją emisję dwutlenku węgla, a zarazem wesprzeć przyrodę i ludzi w Tanzanii — dodał.

Thomas Schmidt, Dyrektor Zarządzający Bridgestone Mobility Solutions oraz CEO w Webfleet Solutions, dodał: — Wiemy, że zarówno dla wielu naszych klientów jak i dla naszej firmy, zrównoważony rozwój jest najwyższym priorytetem. Nasze rozwiązanie do zarządzania flotą pojazdów WEBFLEET już teraz pomaga im zmniejszyć zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla nawet o 25%. Platforma Green Your Fleet daje dodatkową możliwość dalszego wsparcia, poprzez uczestnictwo w zazielenianiu terenów w Afryce wraz z naszym zaufanym partnerem — Justdiggit.  

Platforma Green Your Fleet jest elementem strategii Webfleet Solutions Green Mission, której celem jest budowanie bardziej zrównoważonej przyszłości, poprzez zmniejszanie własnego śladu węglowego i wspieranie klientów w redukcji emisji dwutlenku węgla. Dzięki współpracy z Justdiggit, Webfleet Solutions zainwestowała do tej pory w ponowne zazielenianie obszaru w Tanzanii cztery razy większego niż centrum Amsterdamu, w wyniku czego emisja 51.800 ton CO2 została zneutralizowana dzięki posadzeniu ponad 130.000 drzew. Powyższa inicjatywa nie tylko usuwa dwutlenek z powietrza, ale również pozytywnie wpływa na źródła utrzymania ponad 18.000 osób, oszczędza 700 milionów litrów wody rocznie i przywraca bioróżnorodność.

Zainteresowanych dołączeniem do platformy Green Your Fleet zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej tutaj.

 

Przeczytaj również
Popularne