Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
MAN

Zmiany na stanowisku dyrektora generalnego Stellantis Polska

Po czterech latach Roberto Matteucci odchodzi ze stanowiska dyrektora generalnego Stellantis Polska. Firma nie ujawniła jeszcze, nazwiska następcy.

Roberto Matteucci pożegna się z fotelem dyrektora generalnego Stellantis Polska 31 marca 2024 r., równo cztery lata od nominacji.

Matteucci odpowiadał za działalność handlową firmy oraz wszystkie marki należące do Grupy: Abarth, Alfa Romeo, Citroen, DS. Automobiles, Fiat, Fiat Professional, Jeep, Lancia, Opel i Peugeot. Raportował bezpośrednio do Philippe’a Narbeburu, odpowiedzialnego za kraje spoza grupy G5 w ramach organizacji rozszerzonej Europy (Enlarged Europe).

Wojciech Osoś, dyrektor działu PR Stellantis w Polsce w rozmowie z nami, nie zdradził na razie, kto zostanie nowym dyrektorem generalnym.

Czas zmian w sieci

Matteucci słynął z podejmowania trudnych decyzji. Ostatnie cztery lata to spore zmiany, reorganizacja sieci sprzedaży i próba przejścia na model agencyjny. Wiązało się to z wypowiedzeniem wieluumów dilerskich.

Roberto Matteucci jest absolwentem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Luiss (Włochy). Swoją karierę rozpoczął w 1988 roku w koncernie Ford, następnie w 1996 roku dołączył do firmy General Motors, w której kolejno zajmował stanowiska dyrektora sprzedaży Opel Italy, dyrektora marketingu marki Opel odpowiedzialnego za Skandynawię oraz dyrektora marki Opel we Włoszech. W 2008 roku objął stanowisko dyrektora generalnego General Motors Italy i odpowiadał za marki Opel, Chevrolet i Saab. Od października 2018 roku sprawował funkcję wiceprezesa ds. rozwoju sieci dealerskiej Groupe PSA. Od marca 2020 roku pełni funkcję dyrektora generalnego Groupe PSA, a następnie Stellantis w Polsce.


Przeczytaj również
Popularne