Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
MAN

Coraz więcej kradzieży, coraz gorsza jakość dróg. Czy AC może pomóc?

Do niemal 50% wszystkich kradzieży aut dochodzi na Mazowszu. Statystyki wskazują, że najczęściej kradzione są modele marek Toyota, Audi, Volkswagen i BMW. Co ciekawe, najnowsze auta nie są tak często kradzione, jak te w wieku do 10 lat.

Według policyjnych danych łupem złodziei padają głównie pojazdy z roczników 2019 i 2018. Niepokojący dla kierowców może być także najnowszy raport Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad obrazujący stan dróg w Polsce. A ten pozostawia wiele do życzenia. Szczególnie dotkliwie odczuwają to kierowcy w Małopolsce, gdzie niemal 1/4 dróg zostało zakwalifikowanych jako niezadowalające, a prawie 15% oceniono jako złe.

Co wspólnego mają kradzieże samochodów i zły stan dróg? Kompleksowe ubezpieczenie AC. W obu przypadkach może uratować nas od kosztów. Trudno się dziwić, że stało się ono kluczowym elementem strategii biznesowej wielu firm.

Ubezpieczenie AC, pierwotnie zaprojektowane głównie z myślą o indywidualnych użytkownikach pojazdów, zyskuje na popularności w środowisku biznesowym. Wraz
z rosnącym ryzykiem związanym z wypadkami drogowymi, kradzieżami, uszkodzeniami pojazdów na drogach oraz innymi nieprzewidywalnymi zdarzeniami, przedsiębiorstwa coraz częściej decydują się na rozszerzenie swojej ochrony o polisy AC.

Ubezpiczenie od... wszystkiego

Kluczową korzyścią wynikającą z ubezpieczenia AC dla firm jest zapewnienie ciągłości działalności w przypadku zdarzeń losowych, które mogą negatywnie wpłynąć na flotę pojazdów lub mienie firmy. Co więcej, polisy AC mogą obejmować różnorodne opcje, takie jak ochrona przed szkodami w wyniku złej pogody, zdarzeń losowych czy nawet aktów wandalizmu.

Stan nawierzchni ma niezwykle istotny wpływ na bezpieczeństwo pojazdów oraz ryzyko wystąpienia uszkodzeń, podkreślając potrzebę inwestycji w ubezpieczenie AC dla ochrony floty samochodowej. W zestawieniu z danymi dotyczącymi kradzieży, kompleksowe ubezpieczenie to nie tylko rozsądna decyzja biznesowa, ale także element odpowiedzialnego podejścia do ochrony swojego pojazdu oraz dbania o bezpieczeństwo pracownika na drodze – podkreśla Paweł Tukiendorf, Product Manager w Balcia Insurance.

Ubezpieczenie AC to nie tylko kwestia ochrony majątku, ale także zapewnienie ciągłości prowadzenia działalności. Coraz częściej stanowi więc kluczowy element strategii zarządzania ryzykiem i optymalizacji kosztów operacyjnych dla firm zarządzających flotami pojazdów. Inwestycja w nowoczesne, szyte na miarę użytkowników ubezpieczenie, staje się koniecznością dla organizacji dążących do zapewnienia stabilności i ciągłości działalności w zmieniającym się otoczeniu biznesowym.

Wprowadzane obecnie ubezpieczenie autocasco to nowy produkt, stworzony w odpowiedzi na zmieniające się wymagania konsumentów. Dążymy do oferowania ubezpieczeń z możliwie szerokimi zakresami i minimalizujemy skomplikowane warunki. W naszej ofercie proponujemy wypłatę odszkodowania równego sumie ubezpieczania w kolejnych latach użytkowania pojazdu – dodaje Paweł Tukiendorf.

W obliczu rosnącego zagrożenia kradzieżami i niepewności związanej ze stanem dróg w naszym kraju inwestycja w ubezpieczenie AC staje się strategicznym posunięciem. Zapewnia ono nie tylko ochronę przed ryzykiem utraty wartościowych aktywów, ale także minimalizuje skutki finansowe nieprzewidzianych zdarzeń, zapewniając firmom spokój umysłu i stabilność działalności.

Właśnie dlatego warto podjąć decyzję o zabezpieczeniu floty już dziś, aby zapewnić bezpieczne i niezakłócone podróże w drodze do sukcesu biznesowego.

Przeczytaj również
Popularne