Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
GEOTAB

Valery Muyard nowym prezesem Renault Trucks Polska

Od listopada 2021 nowym prezesem Renault Trucks Polska został Valery Muyard zastępując na stanowisku dotychczasowego prezesa Philippe’a Gorjux.

“Valery wnosi swoje doświadczenie do grupy Volvo. Zajmował różne stanowiska w Europie i Azji, zarządzając organizacjami detalicznymi, spółkami rynkowymi i spółkami partnerskimi. Bardzo się cieszę, że mogę powitać Valery'ego w naszym zespole zarządzającym, aby rozwijać naszą działalność Renault Trucks w Polsce. - powiedział Christophe Deshayes, Wiceprezes ds. sprzedaży Renault Trucks w Europie.

 

Doświadczenie zawodowe

Valery Muyard rozpoczął karierę biznesową w branży motoryzacyjnej w 1995 roku w Wielkiej Brytanii dołączając do firmy MAN.

Od 2000 roku pracuje w Grupie Volvo zajmując różne stanowiska w organizacji. Od 2000 do 2007 r. odpowiedzialny za globalny dział zakupów w Volvo Construction Equipment i Volvo Powertrain.

W latach 2008 - 2009 jako dyrektor ds. strategii dystrybucji i handlu detalicznego w Pekinie w Chinach odpowiedzialny za Renault Trucks, UD Trucks i Volvo Trucks na Azję i Oceanię.

Kolejne dwa lata zarządzał rynkami Bułgarii i Serbii dla Renault Trucks jako Dyrektor Zarządzający. Stworzył organizację i zdefiniował strategię ekspansji, która doprowadziła do wzrostu udziału w rynku z 5 do 25% oraz poprawę przychodów w obszarze posprzedażnym o 15%. W latach 2011-2019 zarządzał organizacjami rynkowymi w Tajlandii, Singapurze i Indonezji odpowiedzialnymi za Renault Trucks, UD Trucks i Volvo Trucks. W Singapurze rozwinął organizację sprzedaży, co doprowadziło do 25% wzrostu sprzedaży w latach 2013-2014 i pozycji numer 1 w segmencie pojazdów ciężkich. W Indonezji nagrodzony tytułem „Market of the Year” w 2018 roku oraz „Inspiring Leadership” w 2019 roku. Od 2019 roku mianowany na stanowisko President Director - Head of JV w UD Astra Motor Indonesia, 50:50 Joint Venture pomiędzy Volvo Group i Astra International utworzone w 2019 roku w celu zarządzania całym biznesem UD Trucks w Indonezji.

Informacje dodatkowe

Wykształcenie: Tytuł magistra nauk ścisłych uzyskany na Uniwersytecie w Lyonie we Francji. Żonaty, dumny z 2 córek na uniwersytecie. Miłośnik sportu (bieganie, jazda na rowerze, narciarstwo). Zainteresowany odkrywaniem nowych krajów i miejsc.

 

Renault Trucks

Przeczytaj również
Popularne