Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
MAN TGE

Skywell debiutuje w Polsce

Skywell – nowa marka samochodów na rynku polskim – zamierza szerszej zaistnieć w segmencie elektrycznych SUV-ów klasy średniej. Jej atutem mają być atrakcyjne ceny i bogate wyposażenie standardowe.

Ten chiński producent dotychczas specjalizował się w produkcji m.in. aut dostawczych, ciężarowych i autobusów. Spółka Skywell wchodzi w skład grupy Skyworth Group Co. założonej w 1988 roku, która na rynku chińskim słynie z technologii inteligentnych systemów do domu, przemysłu i motoryzacji czy produkcji AGD.

Skywell ET5 to SUV klasy średniej o długości całkowitej 4,7 metra i rozstawem osi 2,8 metra i bagażnikiem o pojemności 467 litrów. Źródłem elektrycznego napędu jest silnik o mocy maksymalnej 204 KM i charakteryzujący się momentem obrotowym 320 Nm. Litowo-jonowa bateria o pojemności 72 kWh pozwala na uzyskanie zasięgu do 456 km wg WLTP. Ze względów praktycznych, prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 150 km/h. Ładowanie baterii zajmuje ok. 6,5 h przy wykorzystaniu zasilania AC (11kW), przy użyciu ładowarki DC o mocy 100kW wystarczy 30 min. na uzupełnienie energii w zakresie 20-80 procent.

Atutem pojazdu jest wyposażenie i poziom cen. W cenie 199 900 zł (wersja Comfort) otrzymujemy wyświetlacz o przekątnej 12,8”, elektroniczny wyświetlacz  zegarów o przekątnej 12,3”, osiem głośników, 17 systemów bezpieczeństwa. Elektrycznie regulowane, podgrzewane i wentylowane fotele pokryte są skórzaną tapicerką i wyposażone w rozkładany podnóżek umożliwiający drzemkę w samochodzie. Standardowe wyposażenie obejmuje ponadto adaptacyjny tempomat, automatyczna 2-strefową klimatyzację, bezkluczykowy dostęp czy system oczyszczania powietrza w kabinie (tzw antysmogowy PM2.5).

Flagowa wersja – Luxury – dostępna jest w cenie 224 900 zł. Nabywcy tej wersji otrzymują w wyposażeniu ponadto m.in. laserowe reflektory, panoramiczny szklany dach, gniazdo 220V w kabinie, bezprzewodowe ładowanie smartfona, funkcję „Kamping” (możliwość zasilania 230V zewnętrznych urządzeń z baterii samochodu) czy tryb „Party” (tryb oświetlenia dyskotekowego).

Gwarancja fabryczna na samochód wynosi 3 lata z limitem 120.000km i 8 lat / 150.000km na baterię. Interwały serwisowe zostały określone na 24 miesiące lub 40.000km.

Zakup Skywell ET5 może zostać objęty programem dotacji „Mój Elektryk” – nawet do 27.000 PLN, zgodnie z założeniami programu NFOŚiGW.

Prace nad pierwszym osobowym modelem Skywell rozpoczęto w 2017 roku, a wersja produkcyjna ujrzała światło dzienne w roku 2020, by w 2021 pozytywnie zakończyć proces homologacji. Premiery kolejnych aut osobowych Skywell są planowane – jesienią br. zaprezentowany zostanie model HT-i, wyposażony w silnik hybrydowy 1,5l Plug-in o prognozowanym zasięgu w trybie elektrycznym 200 km. Pierwszy egzemplarz ET5 trafił do Polski na przełomie roku.

 

PD / Skywell

Przeczytaj również
Popularne