Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
FED 2024

Ruszyła produkcja Toyoty Proace Max. Niektóe wersje powstają w Gliwicach

Największy samochód dostawczy z logo Toyoty trafił do produkcji. Proace Max powstaje w fabryce Stellantisa w Gliwicach i w zakładach Atessie we Włoszech. Polacy odpowiadają za budowę wersji elektrycznej.

Toyota Proace Max to bliźniak jednego z popularniejszych samochodów dostawczych – Fiata Ducato. Zmiany ograniczają się do logotypów, kształtu zderzaka i kilku detali we wnętrzu.

Toyota podobnie jak Fiat i pozostałe bliźniacze marki oferuje sześć konfiguracji przestrzeni ładunkowej w wersji furgon, a także z występuje z podwoziem do dalszej zabudowy, z możliwością dobrania fabrycznej otwartej skrzyni załadunkowej oraz wywrotu jedno lub trójstronnego. Auto z logo Toyoty kosztuje od 140 100 zł netto.

Elektryk z Polski

W polskiej fabryce w Gliwicach powstają samochody z napędem elektrycznym z baterią o pojemności 110 kWh, z włoskiej fabryki wyjeżdżają egzemplarze z silnikami 2.2 D-4D o mocach od 120 do 180 KM, które połączone są z 6-biegową skrzynią manualną lub 8-biegowym automatem.

W salonach Toyota Professional oraz u wybranych dealerów Toyoty można już zamawiać największy samochód dostawczy w ofercie marki. Nowy Proace Max kosztuje od 140 100 zł netto i, jak każdy model z linii Toyota Professional, jest objęty Gwarancją PRO na trzy lata lub do 1 000 000 km.

Nowy Proace Max oferuje ogromne możliwości konfiguracji egzemplarza i dostosowania go do potrzeb biznesu. Samochód łączy niesamowitą ładowność i pojemność przestrzeni ładunkowej z wydajnymi napędami oraz wyrazistym designem. Proace Max występuje z nadwoziem furgon, furgon brygadowy, a także z podwoziem do dalszej zabudowy, z możliwością dobrania fabrycznej otwartej skrzyni załadunkowej z wywrotem lub bez. W przypadku skrzyń i podwozi wybrać można pojedynczą lub podwójną kabinę oraz napęd elektryczny.

Dwie wersje wyposażenia

Van Proace Max dostępny jest w dwóch wersjach wyposażenia – Active oraz Comfort, z dwoma długościami rozstawu osi, z trzema długościami oraz z trzema wysokościami nadwozia, oraz w sześciu wersjach kolorystycznych. Z kolei podwozie do zabudowy oraz wariant ze skrzynią połączono z wersją wyposażenia Active.

Przeczytaj również
Popularne