Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Renaut Symbioz w sprzedaży. Ofencywa w segmencie crossover-C

Symbioz to kompletnie nowy model Renault w segmencie C. Auto ma wypełnić lukę miedzy Capturem a Australem. Pytanie czy taka luka jest, bo segment obsadzony jest bardzo mocno.

Captur, Austral a gdzieś jeszcze między nimi Arkana. Teraz do tego dochodzi jeszcze Symbioz. Czy to nie za dużo? Ofenzywa modelowa Renault zdaje się nie ma końca. Trudno się jednak dziwić. Wszystkie auta, oprócz ciut większego Australa, zbudowane są na tej samej platformie CMF-B i korzystają z tech samych technologii i napędów. Mozna zatem poewiedzieć, że to praktycznie ten sam samochód z innym nadwoziem i innym rozmiarem.

Czwarty do kompletu

Symbioz jest nieco dłuższy niż Captur (4,22 cm), bo mierzy 4,41 cm, ale mniejszy od Arkany (4,57 m) i Australa (4,51 m). Auto Wyposażone jest m.in. w system multimedialny openR link z wbudowanymi usługami Google i w przyciemniany szklany dach solarbay. W wersji iconic ma 29 systemów wspomagania prowadzenia najnowszej generacji, które zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Symbioz to także sporych rozmiarów bagażnik. 624 litry to jedna z większych wartości w tym segmencie. Wielkość bagażnika można regulować dzięki przesuwanej na długości 16 cm tylnej kanapie, która po złożeniu pozwala uzyskać całkowicie płaską podłogę.

Napęd ten sam

Nowy model charakteryzuje się także umiarkowaną masą, wynoszącą poniżej 1 500 kg. Jest napędzany silnikiem E-Tech 145, bardzo oszczędnym pod względem zużycia paliwa (4,7 l/100 km) i emisji CO₂ (105 g CO₂/km).

Reanult Symbioz dostępny jest w czterech wersjach wyposażenia. Napęd? Na razie E-Tech full hybrid 145 KM. W przyszłym roku dołączą miękkie hybrydy. Ile kosztuje nowość Renault?

Cena już nie pomiędzy

Ceny Symbioz zaczynają się od 135 900 zł. Jeszcze w tym roku gama modelu zostanie uzupełniona o wersję evolution E-Tech full hybrid 145, a w 2025 roku do sprzedaży trafią dwie wersje z napędem mild hybrid.

A co z wewnętrzną konkurencją? Renault Symbioz z silnikiem E-Tech full hybrid 145 kosztuje od 135 900 zł. To znacznie więcej niż mniejszy Capture (85 500 zł) i nieco mniej niż Austral (147 900 zł). A gdzieś po drodze jest jeszcze Arkana, czyli crossover coupe wyceniony na 119 900 zł.

Przeczytaj również
Popularne