Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Fleet Derby TOP

Hybrydowa sonata Hyundaia

Hyundai Motor zaprezentował Sonatę Hybrid, pierwszy model na świecie oferujący technologię Active Shift Control (ASC), który jest również wyposażony w system paneli słonecznych znajdujących się na dachu pojazdu.

Hyundai Sonata Hybrid wyróżnia się wyjątkową stylistyką zarezerwowaną dla wersji hybrydowej modelu oraz elementami poprawiającymi aerodynamikę. Model hybrydowy charakteryzuje się unikalnym wzorem grilla typu cross hole, wyjątkowym tylnym spojler i obręczami kół ze stopów lekkich, które nie tylko podkreślają sylwetkę tego ekologicznego samochodu, ale również zapewniają poprawę parametrów aerodynamicznych.

System dachowych paneli słonecznych od Hyundai Motor zastosowano po raz pierwszy w Sonacie Hybrid. System ładuje akumulator, aby zwiększyć zasięg jazdy, jednocześnie zapobiegając niepotrzebnemu rozładowaniu akumulatora. Dachowe panele słoneczne codziennie ładujące baterie przez 6 godzin, mogą zwiększyć zasięg jazdy o 1300 km rocznie.

Hyundai zastosował również jako pierwszy na świecie, technologię ASC, która ma poprawić dynamikę jazdy i zmniejszyć zużycie paliwa.

ASC stosuje nowe oprogramowanie w jednostce sterownia napędem hybrydowym (Hybrid Control Unit - HCU), która następnie steruje silnikiem elektrycznym w celu wyrównania prędkości obrotowych silnika i skrzyni biegów, co ostatecznie skraca czas zmiany biegów o 30%.

Dzięki synchronizacji, ASC nie tylko poprawia osiągi i ekonomikę samochodu hybrydowego, ale także zwiększa trwałość przekładni, minimalizując tarcie podczas zmiany biegów.

Długość (mm)

4 900

Szerokość (mm)

1 860

Wysokość (mm)

1 445

Rozstaw osi (mm)

2 840

Oznaczenie silnika

Smartstream G2.0 GDi HEV

Skrzynia biegów

6-biegowa hybrydowa, automatyczna skrzynia biegów

Zużycia paliwa (l / 100 km)

4,98 (felgi 16-calowe)

5,24 (felgi 17-calowe)

Pojemność silnika (cm3)

1 999

Silnik benzynowy

Maksymalna moc silnika (KM)

150

Maksymalny moment obrotowy (Nm)

188

Silnik elektryczny

Maksymalna moc silnika (KM)

51

Maksymalny moment obrotowy (Nm)

205

Moc łączna (KM)

195

Pojemność bagażnika (l)

510

Hyundai Sonata Hybrid jest wyposażony w silnik Smartstream G2.0 GDi HEV i 6-biegową przekładnię hybrydową. Moc silnika spalinowego wynosi 151 KM, a maksymalny moment obrotowy 188 Nm. Silnik elektryczny zapewnia natomiast moc 52 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 205 Nm. Łączna moc napędu hybrydowego wynosi 195 KM, a samochód może pochwalić się zużyciem paliwa równym 4,98 l / 100 km.

Przeczytaj również
Popularne