Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Po 30 latach wspólnicy zdecydowali się rozstać

30 lipca br. została podpisana umowa regulująca warunki podziału Grupy Krotoski-Cichy, topowego dealera samochodowego w Polsce. Wspólnicy po ponad 30 latach budowania marki zdecydowali się na rozstanie. Powodem podjętej decyzji są rozbieżne plany wobec dalszego rozwoju Grupy. Robert Krotoski i Mirosław Cichy pozostają w biznesie i będą umacniać na rynku swoje firmy w oparciu o własne strategie rozwoju. 

 

Autoryzowany dealer Koncernu Volkswagena – Grupa Krotoski-Cichy – od wielu lat zajmuje pierwszą pozycję wśród dealerów samochodowych w Polsce. Prężnie się rozwija i bije rekordy w sprzedaży – tylko w ubiegłym roku Grupa sprzedała prawie 25 tys. nowych samochodów, czyli o blisko jedną dziesiątą więcej niż rok wcześniej. Natomiast aut używanych sprzedała ponad 6 tys., co stanowi wzrost z wynikiem 48% w porównaniu do zeszłorocznych wyników Grupy.

Krotoski - Cichy to największa grupa dilerska marek należących do koncernu Volkswagena

Robert Krotoski i Mirosław Cichy stworzyli Grupę Dealerską w połowie lat 80-tych z pasji do samochodów, zaczynając od sprzedaży części, by po ponad 30 latach zarządzać prawie 30 salonami marek takich jak: Volkswagen, Škoda, Seat, Audi oraz Porsche. Pomimo bardzo dobrej kondycji Grupy i wysokich rokowań na przyszłość wspólnicy zdecydowali o rozstaniu.

Czasami w każdej, nawet najlepszej firmie przychodzi czas na nowy etap. U nas taka potrzeba przyszła po ponad 30 latach. Obaj z moim wspólnikiem podjęliśmy decyzję, że aby iść do przodu i realizować swoje wizje, potrzebujemy iść obok siebie, a nie razem – mówi Robert Krotoski - Decyzyjność grupy ma te wady, że hamuje i nie pozwala na realizacje wszystkich planów, podział otworzy nowe horyzonty do rozwoju zarówno dla mnie, jak i dla Mirka. Grupa Krotoski, którą po podziale będę zarządzał już bez wspólnika, ale z doskonałą kadrą menedżerską, będzie realizować nową strategię rozwoju na najbliższe lata, stawiając na jakość i zadowolenie naszych klientów, nieustannie inwestując w najnowsze technologie. Sport i motoryzacja są nieodłączną częścią życia mojego i mojej rodziny. Jako byli zawodnicy sportów motorowych – kartingu, wyścigów samochodowych, rallycrossu i rajdów wiemy, jak ważna jest jakość serwisu i opieki fachowców nad samochodem. To jest i będzie wyróżnik naszych salonów – najwyższa jakość dla wymagających klientów. Sprzedając najlepsze produkty marek Volkswagen, Škoda, Audi i Porsche, chcemy wyróżniać się sportowym charakterem tych marek. Co więcej, koncentrujemy się teraz na przygotowaniu punktów do obsługi samochodów elektrycznych i pokazania dynamiki tych pojazdów. Do końca 2020 roku będziemy gotowi do ich sprzedaży i serwisu we wszystkich lokalizacjach, a w 2025 roku planujemy by ich udział w sprzedaży Grupy Krotoski wynosił blisko 35%.

Wspólnicy podzielili się rynkiem i salonami wraz z serwisami rozmieszczonymi na terenie całej Polski. Robert Krotoski przejmuje salony w centralnej i południowej Polsce, a Mirosław Cichy w zachodniej i północno-zachodniej Polsce.                                    

       
Grupa Krotoski prowadzić będzie salony i serwisy Volkswagena Łódź - Niciarniana, Warszawa Radzymińska, Nadarzyn k. Warszawy, Częstochowa, salon Škody w Częstochowie i serwisy Škody - Łódź Niciarniana, Warszawa Radzymińska, Nadarzyn k. Warszawy, Częstochowa, Audi Łódź - Niciarniana, Audi Centrum Łódź, Warszawa Radzymińska, Wolica k. Warszawy, Częstochowa, salon i serwis Porsche Centrum Łodź.

Salony wchodzące w skład Grupy Krotoski w ostatnich latach zostały wyróżnione przez Volkswagen Group Polska:
- za najlepszą sprzedaż Audi w 2018 roku został nagrodzony salon w Warszawie przy Radzymińskiej,
- za najlepszą sprzedaż Volkswagena, salon w Łodzi,
- za najlepszą sprzedaż samochodów używanych Audi Select: plus również salon w Łodzi.
Warto również wspomnieć, że łódzki oddział Krotoski-Cichy został laureatem prestiżowej nagrody Diamenty Forbesa za zajęcie 3 miejsca z dynamiką wzrostu 43,18%. To tylko niektóre nagrody, którymi może się poszczycić firma.

Trzy pokolenia w motoryzacji

W rodzinie o Robercie Krotoskim mówi się, że ma “benzynę we krwi”. Samochody to jego pasja i sposób na życie. Zamiłowanie do sportu zaszczepił w nim ojciec – Kazimierz Krotoski, który na początku lat sześćdziesiątych był pionierem kartingu w Polsce i kilkakrotnie zdobywał tytuł najlepszego zawodnika w Polsce. Pasje ojca Kazimierza kontynuowali jego synowie - Jerzy i Robert, a następnie wnuki - synowie Roberta Krotoskiego - Robert Junior i Błażej Krotoscy. Jerzy Krotoski i Robert Krotoski rozpoczęli swoją przygodę z kartingiem jeszcze w wieku nastoletnim. Po kilkunastu latach ścigania się gokartami zaczęli rywalizować w wyścigach samochodowych i rajdach. We wszystkich tych dyscyplinach odnosili sukcesy, zdobywając tytuły mistrza i vice - mistrza Polski. Robert Junior i Błażej Krotoscy po sukcesach w kartingu ścigali się w wyścigach samochodowych, rallycrossie i rajdach. Miłość do samochodów łączy już trzy pokolenia w rodzinie Krotoskich. Chociaż nie rywalizują już zawodowo na torach, charakter sportowca ujawnia się we wszystkich dziedzinach życia.  

Sport to adrenalina, chęć ciągłego rozwoju, nastawienie na coraz to nowe wyzwania i pokonywanie swoich słabości. Te cechy mają także odzwierciedlenie w prowadzonym przeze mnie biznesie. Nie byłbym sobą, gdybym nie postawił na rozwój salonów i serwisów, zaczynając od fundamentów, czyli umocnienia jakości obsługi klientów i zwiększenia dostępności oferty dla klientów całej grupy Krotoski – mówi Robert Krotoski - Moja firma to nie tylko punkty, gdzie można kupić samochody czy skorzystać z serwisu, to przede wszystkim znakomita kadra najlepszych fachowców pracujących w Grupie Krotoski. To od nich zależy obsługa i zadowolenie klienta i to oni stanowią o sile firmy. Dzięki nim Grupa Krotoski może się rozwijać i sprostać zmianom technologicznym wprowadzając do sprzedaży, a następnie serwisując samochody elektryczne. Znamy oczekiwania wymagających klientów i chcemy za nimi podążać. To także globalny dostęp do samochodów za pośrednictwem strony internetowej krotoski.com. W sumie klienci Grupy Krotoski mają dostęp do prawie 4 tys. samochodów.

Na czele zarządu Grupy Krotoski stanął Maciej Foczpański, człowiek, który z firmą jest związany od ponad 13 lat i wie o niej dosłownie wszystko. Robert Krotoski zapewnia, iż pomimo podziału jego firma nadal będzie walczyć o czołówkę wśród liderów, a klienci docenią zmiany, które zostaną wprowadzone z myślą o ich komforcie i satysfakcji z użytkowania aut. Nowy etap w historii polskiej grupy Krotoski-Cichy z ponad 30-letnią tradycją i sukcesem największego w Polsce dealera samochodowego stał się faktem. Po rozstaniu wspólników jest duża szansa na kontynuację dynamicznego rozwoju rynku przez dwie niezależne Grupy dowodzone już samodzielnie.

Przeczytaj również
Popularne