Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
AUTO PAY

Pofirmowe mają sens

Pofirmowe mają sens

Oferta samochodów używanych pochodzących z firm wynajmu długoterminowego jest coraz bardziej widoczna na rynku wtórnym. Specyfika tej branży sprawia, że pojazdy te posiadają zestaw cech wyraźnie odróżniających je od większości samochodów z drugiej ręki.

Rokrocznie ma miejsce w Polsce ok. 1,6 mln rejestracji samochodów, zarówno nowych pojazdów, jak też samochodów używanych sprowadzanych zza granicy, oraz przerejestrowań na terenie kraju. Nad Wisłę sprowadzanych jest co roku ok. miliona samochodów używanych, z których ponad 50% to pojazdy w wieku powyżej 10 lat. Tych 3-4 letnich jest zaledwie ok. 10%, czyli ok. 100 tys. pojazdów.

Coraz bardziej widocznym segmentem polskiego rynku pojazdów używanych są samochody sprzedawane przez firmy specjalizujące się w zarządzaniu flotami firmowymi. Po polskich drogach jeździ obecnie łącznie ponad 250 tys. aut użytkowanych przez firmy w wynajmie długoterminowym. Auta te użytkowane są zazwyczaj ok. 3–3,5 roku, a po tym czasie trafiają do sprzedaży na rynku wtórnym. Na rynek wtórny trafia rokrocznie ok. 70 tys. samochodów używanych po wynajmie długoterminowym. Liczba ta będzie jednak w najbliższych latach szybko rosła.

W obiegowej opinii mówi się, że są one obarczone większym ryzykiem ze względu na wyeksploatowanie. Zazwyczaj mają one większe przebiegi niż odpowiedniki używane przez kierowców prywatnych, jednak zawsze są to przebiegi autentyczne. Pojazdy pochodzące z wynajmu muszą być dla kolejnego klienta wiarygodne a informacja o nich - pełna i transparentna. Klient ma więc kompleksowe dane o serwisowaniu wskazanego egzemplarza, jego stanie technicznym, ewentualnych naprawach powypadkowych czy ponadnormatywnym zużyciu. Na przykład firmy zrzeszone w PZLWP korzystają ze zunifikowanego systemu potwierdzenia stanu technicznego. Takim dokumentem zawierającym jego opis firmy dzielą się z klientem. Korporacje, w których wymagana jest etyka biznesu, zwyczajnie nie może pozwolić sobie na ryzyko nadszarpnięcia swojej reputacji poprzez fałszowanie danych sprzedawanego samochodu. Z tego względu pojazdy pofirmowe okazują się wyjątkowo atrakcyjną ofertą na rynku wtórnym.

Zapraszamy do głosowania na firmy zajmujące się profesjonalną sprzedażą głównie pofirmowych samochodów używanych oraz aukcjami samochodów używanych.

 

Fraikin

Fraikin Polska jest wyspecjalizowanym dostawcą usług wynajmu pojazdów użytkowych. Istotną częścią biznesu tej firmy jest również sprzedaż dostawczych i ciężarowych pojazdów używanych poprzez specjalny portal UZYWANE.FRAIKIN.PL. Zaletami pojazdów są m.in. posiadanie pełnej historii serwisowej od momentu pierwszej rejestracji oraz niezależnej oceny technicznej każdego pojazdu.

Głosuj na POJAZDY UŻYWANE OD FRAIKIN

 

Tomasz Osipiak, Dyrektor Działu Operacyjnego Fraikin Polska.


Kupując pojazd używany z floty Fraikin zyskują Państwo auto o potwierdzonym pochodzeniu oraz stanie technicznym zweryfikowanym przez niezależnych rzeczoznawców. W FRAIKIN dysponujemy flotą pojazdów poleasingowych, która charakteryzuje specjalistyczne wyposażenie i konstrukcja. Pojazdy prezentowane na naszym portalu UZYWANE.FRAIKIN.PL posiadają pełną historię serwisową od momentu pierwszej rejestracji w Polsce, kompleksową dokumentację oraz niezależną ocenę techniczną. Dodatkowo dla wygody naszych Klientów otworzyliśmy plac Pojazdów Używanych, gdzie znajdują się wszystkie pojazdy ujęte w naszej ofercie, gotowe do sprawdzenia i obejrzenia. Zapraszamy na plac: ul.Powstańców 30 Błonie k/Warszawy.

 

autoaukcja.com - Volkswagen Financial Services

Portal autoaukcja.com jest platformą do sprzedaży samochodów używanych dedykowaną dealerom Grupy Volkswagen, dealerom pozostałych marek samochodowych oraz podmiotom gospodarczym zawodowo prowadzącym sprzedaż pojazdów. Każdy z pojazdów prezentowanych na portalu, posiada szczegółowy opis wyposażenia oraz stanu technicznego pojazdu, przygotowanego przez niezależnego rzeczoznawcę, jak i czytelne zdjęcia. Dzięki kaskadzie sprzedaży, jednocześnie odbywa się kilka licytacji dla określonych grup nabywców. Autoaukcja.com posiada możliwość zlecenia transportu zakupionego pojazdu tak, aby został on dostarczony bezpośrednio do nabywcy.

Głosuj na autoaukcja.com

 

Paweł Bokun, Kierownik Działu Samochodów Używanych i Remarketingu w Volkswagen Financial Services


Portal autoaukcja.com to przejrzysta, nowoczesna i przyjazna platforma do sprzedaży samochodów używanych, dedykowana dealerom i innym podmiotom zawodowo prowadzącym sprzedaż pojazdów. Każdy samochód ma szczegółowy opis wyposażenia i ekspertyzę stanu technicznego, przygotowane przez niezależnego rzeczoznawcę, jak również liczne zdjęcia. Dzięki kaskadzie sprzedaży, jednocześnie może odbywać się kilka licytacji dla określonych grup nabywców. Dodatkowa usługa transportu pojazdu bezpośrednio do nabywcy jest rozwiązaniem wygodnym i użytecznym, szczególnie w aktualnej sytuacji związanej z epidemią.

 

99SELECT

99SELECT to marka, która należy do grupy 99RENT, w skład, której wchodzą największe międzynarodowe wypożyczalnie: Enterprise, National i Alamo. Dzięki tej współpracy spółka oferuje samochody używane z floty 99RENT, jak i pozostałych spółek, z największych firm leasingowych i CFM oraz od autoryzowanych dealerów różnych marek. Samochody mają potwierdzoną historią serwisową, są zweryfikowane pod względem technicznym i prezentowane na stronie internetowej poprzez kompletny system prezentacji Vitrual Car 360.

Głosuj na 99SELECT

 

Piotr Męclewski, Sales & Administration Director, 99Select


99SELECT to marka należąca do Grupy 99RENT (wypożyczalnie samochodów 99rent, Enterprise, National, Alamo), zajmująca się sprzedażą jedynie wyselekcjonowanych samochodów używanych z floty całej Grupy oraz innych firm leasingowych. Wiedzę i doświadczenie czerpie z ponad 10 lat obecności na rynku 99RENT. Od początku powstania charakteryzuje się założeniami i wartościami, które towarzyszyły marce 99RENT na przełomie ostatniej dekady. 99SELECT to marka oferująca samochody oraz ich finansowanie dla każdego kto poszukuje dobrego samochodu za uczciwą cenę. Stawia na nowoczesne technologie czego dowodem jest prezentowana na stronie www.99SELECT.pl platforma Virtual Car 360. To tam klienci mogą zapoznać się z innowacyjnym systemem prezentacji samochodów w technologii 360 stopni. Zdjęcia wykonane tą metodą są bardzo szczegółowe i przedstawiają rzetelny obraz pojazdu. Wykwalifikowany zespół sprzedawców jest w stanie doradzić klientom oczekującym ofert odpowiadających ich potrzebom.

 

Auta poleasingowe Carefleet

Samochody po zakończonych kontraktach leasingu i wynajmu długoterminowego oferowane przez Carefleet S.A. to propozycja dla przedsiębiorców i klientów indywidualnych poszukujących używanych pojazdów pochodzących z pewnego źródła. Przed skierowaniem aut do sprzedaży każde z nich podlega ocenie niezależnego rzeczoznawcy, a wszystkie istotne informacje na temat stanu pojazdu są udostępniane potencjalnym nabywcom. Samochody poleasingowe sprzedawane są w stacjonarnych Centrach Sprzedaży w Magnicach pod Wrocławiem, Ożarowie Mazowieckim, Piasecznie, Poznaniu oraz Katowicach a także na aukcjach internetowych. Istnieje możliwość zakupu pojazdów za gotówkę lub skorzystania z dedykowanych form finansowania.

Głosuj na AUTA POLEASINGOWE CAREFLEET 

 

Bartosz Olejnik, dyrektor sprzedaży i marketingu w Carefleet S.A.


Carefleet, jako jeden z czołowych na polskim rynku dostawców CFM, finansuje samochody dla dużych przedsiębiorstw oraz podmiotów z sektora MŚP. Ważnym obszarem działalności firmy jest sprzedaż pojazdów pokontraktowych, które trafiają na rynek wtórny, gdzie są chętnie nabywane przede wszystkim przez konsumentów i mniejsze firmy. Przed skierowaniem samochodów do sprzedaży poddajemy je wnikliwej ocenie rzeczoznawcy. Dzięki temu klienci poszukujący aut na rynku wtórnym mają możliwość dostępu do pojazdów z pewnego źródła. W naszej ofercie znajdują się zarówno auta osobowe jak i dostawcze większości marek dostępnych na polskim rynku. Cieszy nas fakt, że nabywcy samochodów pokontraktowych w coraz większym stopniu korzystają z naszej dedykowanej, specjalnej oferty finansowania.

 

Przeczytaj również
Popularne