Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Plug & Charge - decydujący krok w rozwoju elektromobilności

Ładowanie pojazdów elektrycznych ma kluczowe znaczenie w rozwoju elektromobilności. Jedną z najwygodniejszych funkcji zapewniających płynną podróż jest Plug & Charge.

W siedzibie firmy Ekonenergetyka zaprezentowano logotyp Plug & Charge podczas CharIN Testival. Plug & Charge umożliwia proces autoryzacji pojazdu, automatyzuje procesy rozliczeniowe między pojazdem elektrycznym oraz stacją ładowania bez konieczności używania kart RFID, kart kredytowych/debetowych lub aplikacji mobilnej do ładowania, zapewniając jednocześnie najwyższy poziom bezpieczeństwa. Dzięki Plug & Charge proces ładowania staje się prosty i wygodny.

Logotyp będzie używany przez producentów wspierających rozwiązanie Plug & Charge w produktach, które posiadają tą funkcję i które jest zgodne ze standardem ISO 15118 lub ISO 15118-20.

Ponad 200 członków CharIN, od 2016 roku, dyskutowało nad kluczowymi pomysłami, co zaowocowało tym znaczącym sukcesem. Wkrótce nastąpi dokładny proces certyfikacji i przeprowadzane będą odpowiednie szkolenia ISO.

Funkcja Plug&Charge to decydujący krok w kierunku dekarbonizacji mobilności, dzięki prostej i bezpiecznej metodzie autoryzacji procesu ładowania.

 

Ekoenergetyka

Przeczytaj również
Popularne