Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Nowy Amarok nadjeżdża

Już za chwileczkę, już za momencik zadebiutuje na rynku druga generacja pikapa Volkswagen Amarok. Ten bliźniaczy technicznie z Fordem Rangerem pojazd będzie powstawał w tej samej fabryce w RPA.

Zmieniły się wymiary Amaroka: nowy model ma 5350 mm długości i jest o co najmniej 100 mm dłuższy od swojego poprzednika. Rozstaw osi wynoszący 3270 mm oznacza wzrost
o 175 mm. Dzięki temu, w podwójnej kabinie jest teraz więcej miejsca.

Ładowność wzrosła do 1,2 tony, a maksymalna masa holowanej przyczepy - 3,5 tony - jest teraz możliwa do osiągnięcia w większej liczbie wariantów silnika i skrzyni biegów. Ponieważ rozstaw osi nowego Amaroka wzrósł bardziej niż jego długość całkowita, zwisy nadwozia są mniejsze. Ma to pozytywny wpływ na jego zdolności terenowe, które zostały dodatkowo jeszcze bardziej udoskonalone, dzięki znacznie większej głębokości brodzenia niż w poprzednim modelu.

W zależności od wariantu silnika/skrzyni biegów i rynku na którym będzie sprzedawany, dla nowego Amaroka dostępny będzie jeden silnik benzynowy
i maksymalnie cztery różne cztero- lub sześciocylindrowe silniki wysokoprężne o pojemności od 2.0 do 3.0 litrów. Samochód opcjonalnie dostępny będzie z napędem na tylne koła lub ze stałym albo dołączanym napędem na cztery koła. Kierowcy - również w sytuacjach niecodziennych – pomaga szeroki wachlarz wstępnie skonfigurowanych trybów jazdy. Jeszcze większe bezpieczeństwo zapewnia ponad 30 systemów wspomagania kierowcy. Ponad 20 z nich pojawi się w Amaroku po raz pierwszy. Należą do nich: asystent utrzymywania się na pasie ruchu, asystent zmiany pasa, asystent oświetlenia, prędkości, a także widok otoczenia 360° i system rozpoznawania znaków drogowych. Za pomocą centralnego panelu sterowania można łatwo zarządzać całym zakresem interakcji pomiędzy użytkownikami pojazdu a samochodem, na przykład mobilnymi usługami online.

Dzięki nowemu cyfrowemu kokpitowi i wyświetlaczowi (z ekranem o przekątnej od 10 do 12 cali), który niemal pionowo osadzono nad konsolą centralną, nowy Amarok marki Volkswagen Samochody Dostawcze otwiera przed samochodami tego segmentu wiele nowych możliwości.

Nowy Amarok będzie dostępny w pięciu wersjach wyposażenia: podstawowa to "Amarok". Wyższe wersje to „Life” i „Style”. Volkswagen Samochody Dostawcze będzie oferował również topowe wersje: "PanAmericana" (off-roadowy charakter) i "Aventura" (charakter drogowy).

Jak do tej pory w Europie, Ameryce Południowej, Afryce Południowej
i Oceanii sprzedano ponad 830 tys. egzemplarzy Amaroka. Rynkowa premiera nowej generacji będzie miała miejsca na początku 2023 roku.

 

Volkswagen Samochody Użytkowe

Przeczytaj również
Popularne