Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ford stawia na “elektryki”

W ciągu dwóch lat Ford zamierza stać się drugim największym producentem samochodów elektrycznych w Ameryce Północnej po Tesli. Do 2025 roku zainwestuje w rozwój produkcji aut bateryjnych ponad 30 miliardów dolarów. Już za rok firma będzie mogła wytwarzać nawet 600 tys. pojazdów elektrycznych rocznie.

Popyt na Mustanga Mach-E sprawił, że Ford zwiększy jego produkcję i do 2023 roku spodziewa się jej na poziomie ponad 200 000 egzemplarzy rocznie. Ford planuje niemal podwoić produkcję pick-upa F-150 Lightning do 150 000 egzemplarzy rocznie w zakładzie Rouge Electric Vehicle Center w Dearborn, aby zaspokoić wysoki popyt na pierwszą elektryczną wersję najlepiej sprzedającego się samochodu w Ameryce – modelu serii F.

W Ameryce Północnej F-150 Lightning cieszy się sporym zainteresowaniem użytkowników konkurencyjnych marek – ponad 75% klientów, którzy dokonali rezerwacji jest nowych dla marki Ford. Produkcja pick-upa F-150 Lightning rozpocznie się wiosną tego roku.

W Tennessee Ford buduje największy zakład produkcyjny w swojej 118-letniej historii. Będzie w nim produkowany elektryczny pick-up serii F nowej generacji. Ford, wspólnie z firmą SK Innovation, buduje również trzy nowe fabryki akumulatorów BlueOval SK – jedną w Tennessee i dwie w Kentucky. Będą w nich produkowane zaawansowane technologicznie akumulatory litowo-jonowe na potrzeby samochodów nowej generacji marek Ford i Lincoln.

Inwestycja w wysokości 11,4 miliarda dolarów stworzy prawie 11.000 nowych miejsc pracy w BlueOval City i BlueOvalSK Battery Park w Tennessee i Kentucky oraz wzmocni pozycję Forda jako wiodącego amerykańskiego pracodawcy.

 

PD / Ford

Przeczytaj również
Popularne