Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
UTA

Firmy szukają bardziej elastycznych umów finansowania aut

Przed epidemią przedsiębiorcy poszukujący samochodów preferowali kilkuletnie umowy. W obecnej sytuacji ekonomicznej bezpieczniej jest stawiać na krótsze kontrakty oraz korzystać z aut dostępnych na rynku od ręki. Branża motoryzacyjna stara się dopasować ofertę pod zmienione oczekiwania klientów.

Przemysł motoryzacyjny powoli odżywa. O uruchomianiu fabryk informują kolejni producenci. Do nadrobienia jednak jest sporo. Eksperci szacują, że czas oczekiwania na nowy samochód z salonu może wynosić nawet pół roku. Zmienia się też podejście przedsiębiorców do firmowych samochodów. Nie chcą czekać na auta i finansować ich w trwających latami kontraktach.

- W ostatnich tygodniach obserwujemy rosnącą liczbę zapytań o auta dostępne od ręki z możliwością sfinansowania za pomocą możliwie najkrótszych i elastycznych kontraktów. To szczególnie ważne dla przedsiębiorców, bo służbowe auto to często jedno z ich podstawowych narzędzi pracy. Wielu właścicieli firm potrzebuje go do transportu towaru lub dojazdu do klienta. Jednak w obecnej sytuacji zleceń może być mniej, a utrzymanie firmowego auta to stały miesięczny koszt. Bezpieczniejszym rozwiązaniem mogą być dla nich oferty krótko- i średnioterminowego wynajmu, w których auto jest dostępne od ręki nawet w ciągu kilku godzin – mówi Tomasz Kulesza, wiceprezes Masterlease należącej do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego.

Ile kosztuje wynajęcie auta na miesiąc?

Najem krótkoterminowy umożliwia wypożyczenie auta nawet na jeden dzień. Samochody są dostępne od ręki. Cena wypożyczenia auta zależy od klasy pojazdu i okresu, na jaki go „wynajmujesz””. Im jest dłuższy, tym niższa cena. Wynajęcie małego miejskiego samochodu typu Fiat 500, Hyundai i20 czy Kia Picanto na 14 dni kosztuje ok. 840 zł brutto, czyli ok. 60 zł brutto za dzień.

- Zaletą „punktowego, krótkoterminowego wynajmu auta pod konkretne potrzeby jest większa kontrola nad wydatkami i brak długoterminowego zobowiązania. Przedsiębiorca ponosi koszt tylko, jeżeli faktycznie potrzebuje auta. Przeglądając oferty na rynku  warto zwrócić uwagę jakich okresów dotyczy oferta cenowa oraz czy w kosztach najmu uwzględniona jest obsługa techniczna, ubezpieczenie i całodobowe assistance. Dzięki temu klient będzie miał pewność, że nie zostanie obciążony dodatkowymi kosztami.  – podpowiada Tomasz Kulesza z Masterlease, oferującej najem krótkoterminowy w ramach sieci MasterRent24.

Wynajmij auto na rok z możliwością rezygnacji w każdej chwili.

Można też od razu wynająć auto na rok lub dłużej. Z pomocą starają się przyjść firmy z sektora Car Fleet Management, które wprowadziły nowe usługi zapewniające klientom większą kontrolę nad ich zobowiązaniami finansowymi. Jedną z takich firm jest Masterlease, która jako jedna z pierwszych oferowała na rynku roczne kontrakty, a teraz dopasowała ofertę abonamentu do aktualnych potrzeb klientów. W przypadku zawarcia umowy online na 12 miesięcy klient może rozwiązać kontrakt w dowolnym momencie bez dodatkowych konsekwencji finansowych.

- Elastyczny abonament wprowadziliśmy również z myślą o przedsiębiorcach. Wiemy, że w obecnej sytuacji bezpieczniejszym finansowo rozwiązaniem jest wynajęcie auta na rok z możliwością odstąpienia Zwłaszcza, że oferujemy je z pakietem usług, które eliminują wiele uciążliwych elementów i kosztów związanych z posiadaniem pojazdu na własność, np. rejestracja samochodu, zakup ubezpieczenia, serwis czy przechowywanie opon. Przedsiębiorcy mogą wynająć używane samochody po kontraktach leasingowych, które są dostępne od ręki i gotowe do drogi. Do programu elastycznego abonamentu dedykujemy najlepsze samochody, które mamy dostępne w punktach Master1.pl – mówi Grzegorz Grodecki, Dyrektor Zarządzający Master1.pl.

Auta pokontraktowe to pojazdy, które wcześniej były użytkowane w ramach umów leasingu czy wynajmu długoterminowego. Pochodzą z polskich salonów z gwarancją prawdziwego przebiegu. Były nie tylko finansowane, ale również serwisowane przez firmę leasingową. Ona dysponuje historią serwisowania wszystkich swoich aut, czyli pełną wiedzą na temat ich stanu technicznego oraz przebiegu.

 

Masterlease / Brandscope

Przeczytaj również
Popularne