Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Tak wygląda nowy Ford Mustang!

Mustang - ikona amerykańskiej motoryzacji - nie będzie już wyłącznie sportowym coupe i kabrioletem. Amerykanie zaprezentowali pod tą nazwą nowy model SUV, w dodatku całkowicie elektryczny.

Nowy Mustang Mach-E jest SUV-em klasy średniej, o długości 471 cm, szerokości 188 cm i wysokości 159 cm. Ponieważ jest to pojazd od podstaw zbudowany jako model elektryczny to bagażniki znajdziemy zarówno pod przednią maską (100 l), jak i za oparciem kanapy tylnej (402 l). Wyróżnikiem kabiny modelu Mustang Mach-E są m.in. potężny ekran dotykowy o przekątnej 15,5-cala, w którym możemy korzystać z systemu multimedialnego Sync4 oraz potężny szklany dach.

Nabywcy będą mogli wybrać wersję z bateriami o pojemności 75,7 kWh lub 98,8 kWh. Silniki w tej pierwszej wersji mają moc 258 KM i pozwalają na przejechanie bez ładowania 450 km (w wersji z tylnym napędem) lub 420 km (z napędem 4x4). Model ten możemy ładować z maksymalną mocą 115 kW. Przy użyciu szybkie ładowarki może więc ono potrwać 38 minut (do 80%).

Jeszcze ciekawiej jest w Mustangu z większym zestawem baterii. Tu silniki mogą mieć łączną moc 285 KM lub 337 KM. Dalej zajedziemy wariantem tylnonapędowym, bo aż 600 km. Mustang Mach-E z napędem na cztery koła przejedzie maksymalnie 540 km. Mustanga z pojemniejszymi bateriami możemy ładować z maksymalną mocą 150 kW. Czas ładowania do 80% wyniesie się 45 minut.

Ford Mustang Mach-E pojawi się w ofercie pod koniec 2020 roku.

 

PD

Przeczytaj również
Popularne