Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
MAN

Shell uruchomił mechanizm kompensacji emisji dwutlenku węgla dla flot

Shell wprowadza nową usługę dla swoich klientów biznesowych w Polsce. Od stycznia 2021 r. klienci flotowi mogą zdecydować się na kompensację emisji dwutlenku węgla z paliwa zakupionego za pomocą karty Shell Card. Shell zrównoważy te emisje poprzez zakup kredytów węglowych pochodzących z międzynarodowych projektów, które chronią i odbudowują naturalne ekosystemy.

Klienci posiadający karty paliwowe Shell w Polsce mogą zdecydować o kompensacji emisji dwutlenku węgla (CO2) pochodzących z paliwa zakupionego za pomocą karty Shell Card na stacjach Shell i stacjach partnerskich w wielu krajach.

Podczas gdy wiele branż zmierza w kierunku paliw alternatywnych o niższej emisji dwutlenku węgla, w okresie przejściowym nadal istnieje zapotrzebowanie na paliwa tradycyjne. Nowa usługa Shell pozwala obliczyć wysokość emisji CO2 generowanych przez floty i zrównoważyć ich wpływ na środowisko naturalne.

Shell ma ambicję, aby do 2050 roku lub wcześniej stać się biznesem energetycznym o zerowej emisji netto, odpowiadając tym samym na oczekiwania klientów i społeczeństwa1. Firma dąży do tego na trzy sposoby. Po pierwsze, chce osiągnąć zerowe emisje netto podczas wytwarzania produktów. Po drugie, stara się zmniejszyć intensywność emisji dwutlenku węgla w sprzedawanych produktach. Oznacza to zwiększenie dystrybucji wodoru, biopaliw i odnawialnej energii elektrycznej. Po trzecie, jako dostawca energii, Shell będzie współpracować z sektorami energochłonnymi takimi jak lotnictwo, przewozy i transport ciężki, aby pomóc im w drodze do zeroemisyjności.

„Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom flotowym możliwość kompensacji dwutlenku węgla przy zakupach paliwa z kartą Shell Card. Kompensacja emisji CO2, których nie da się uniknąć, to kolejne narzędzie pozwalające uniknąć lub zredukować emisje. Wśród innych rozwiązań można wymienić m.in. wykorzystanie technologii cyfrowych do optymalizacji tras dostaw czy inwestycje w pojazdy elektryczne lub - w przypadku floty ciężkiej – w pojazdy LNG” – mówi Katarzyna Warzywoda, dyrektorka ds. sprzedaży kart paliwowych, Shell Polska.

 

Jak to działa?

Dziś, gdy emisje są nieuniknione, przedsiębiorstwa mogą zdecydować się na system kompensacji emisji dwutlenku węgla. Nowa usługa pozwala obliczyć i zrównoważyć emisje CO2 z paliwa zakupionego za pomocą karty Shell Card. Decydując się na usługę, klienci korzystają z karty paliwowej Shell tak, jak zwykle. Shell śledzi zużycie paliwa i oblicza wynikające z niego emisje CO2, a następnie za niewielką opłatą wycofuje z obiegu kredyty węglowe pochodzące z projektów opartych na ochronie przyrody, aby skompensować emisje w całym cyklu życia paliwa2. Kompensacja jest możliwa dzięki zakupowi odpowiedniej liczby kredytów węglowych generowanych w ramach międzynarodowych projektów środowiskowych, które chronią i odbudowują ekosystemy3. Projekty te są niezależnie weryfikowane przez certyfikowanych audytorów, którzy kontrolują, czy prowadzą one do rzeczywistych redukcji emisji. Łączna ilość emisji CO2, która została skompensowana w wyniku uczestnictwa w nowej usłudze, zostanie poświadczona rocznym certyfikatem wydawanym przez Shell.

W Polsce usługa na początku będzie dostępna dla klientów flotowych Shell. W niektórych krajach, takich jak Wielka Brytania, Holandia, Niemcy, Austria czy Szwajcaria, Shell umożliwia kompensację CO2 również klientom detalicznym.

 

Shell

 

Przeczytaj również
Popularne