Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
FED 2020

Polska premiera Volkswagena ID.3

Podczas imprezy Impact Mobility rEVolution miała miejsce polska premiera pierwszego elektrycznego Volkswagena, który będzie produkowany na masową skalę - modelu ID.3.

ID.3 to pierwszy wielkoseryjny samochód Volkswagena zbudowany od podstaw jako samochód elektryczny. Ten tylnonapędowy samochód przypomina kompaktowego minivana i ma długość 426 cm. Zależnie od wersji będzie on wyposażany w zestaw baterii o pojemności 45, 58 lub 77 kWh. Zależnie od pojemności akumulatora zasięg Volkswagena ID.3 wynosi od około 330 do 550 km (według WLTP). Prądem o mocy 100 kW akumulator można naładować w ciągu zaledwie 30 minut do poziomu, który zapewnia zasięg 290 km. Najmniejszy z nich współpracuje z silnikiem o mocy 150 KM, a ten z najbardziej pojemnymi bateriami - 204 KM. ID.3 możemy ładować przy użyciu ładowarek o mocy do 125 kW.

Ceny ID.3 mają zaczynać się od ok. 30 tys. Euro. Elektryczny Volkswagen ID.3 już jest produkowany w zakładach w Zwickau. Warto dodać, że wiele podzespołów tego modelu wytwarzanych jest w Polsce, m.in. baterie pochodzą z fabryki LG Chem pod Wrocławiem, a elementy silników z odlewni pod Poznaniem.

Aby zwiększyć zainteresowanie modelem Volkswagen Financial Services przygotował dla niego ofertę finansową, która umożliwi dostępność tego samochodu w niskiej racie wraz z pełnym pakietem serwisowym, w formie leasingu dla przedsiębiorców oraz leasingu konsumenckiego dla klientów prywatnych. Dzięki dedykowanemu finansowaniu wszelkie ryzyka – takie jak ryzyko utraty wartości auta w okresie użytkowania, a co za tym idzie także jego ewentualna odsprzedaż na rynku wtórnym – VWFS przejmuje na siebie, gwarantując klientom zwrot elektrycznego samochodu po zakończeniu umowy.

 

PD

Przeczytaj również
Popularne