Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

PKN Orlen kupił Nissany Leaf

PKN Orlen kupił do swojej floty dziewięć egzemplarzy najpopularniejszego w Europie, ale także w Polsce samochodu elektrycznego Nissan Leaf. Auta będą wykorzystywane do realizacji codziennych obowiązków służbowych pracowników firmy.

[caption id="attachment_45012" align="alignnone" width="757"]PKN Orlen kupił 9 Nissanów Leaf PKN Orlen kupił 9 Nissanów Leaf[/caption]

Działalność firmy PKN Orlen większości osób kojarzy się przede wszystkim z dystrybucją i sprzedażą paliwa. Tymczasem Orlen inwestuje środki również w rozwój sieci punktów szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Elektromobilność to nie tylko samochody elektryczne, ale także wspierający je ekosystem, a więc wspomniane już punkty ładowania i szybkiego ładowania oraz technologie wspierające integrację Na tym tle cele firm PKN Orlen i Nissan są bardzo zbieżne.

[caption id="attachment_45013" align="alignnone" width="757"]Stacje ładowania i samochody elektryczne to projekt związany z rozwojem elektromobilności w firmie PKN Orlen Stacje ładowania i samochody elektryczne to projekt związany z rozwojem elektromobilności w firmie PKN Orlen[/caption]

Wprowadzenie blisko rok temu ustawy o elektromobilności było impulsem, który spowodował znaczący wzrost zainteresowania samochodami elektrycznymi, szczególnie ze strony klientów firmowych, administracji i spółek Skarbu Państwa. Przełożyło się to także na znacznie dynamiczniejszy niż dotychczas rozwój infrastruktury ładowania, która jest jednym z kluczowych aspektów przy podejmowaniu decyzji o zakupie samochodu elektrycznego. W obliczu nasilających się problemów związanych z jakością powietrza w naszym kraju i zaostrzających się norm emisji szkodliwych związków, coraz więcej firm angażuje się w promowanie elektromobilności i rozwój transportu nisko- i zeroemisyjnego, a także w planowanie i budowę infrastruktury do zasilania pojazdów wyposażonych w napędy alternatywne.

Do wszystkich projektów podchodzimy kompleksowo. Wzbogacenie naszej floty o samochody elektryczne traktujemy jako uzupełnienie przyjętej strategii rozwoju elektromobilności. Jej pierwszym etapem jest plan budowy infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Do końca 2019 roku pod marką ORLEN powstanie 50 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Docelowo liczba ta wzrośnie do 150. Liczymy, że będą z nich korzystali również nasi pracownicy” – powiedział Jarosław Dybowski, Dyrektor Wykonawczy PKN Orlen ds. Energetyki.

[caption id="attachment_45014" align="alignnone" width="757"]Nissany Leaf będą wykorzystywane do codziennych obowiązków pracownikó firmy PKN Orlen Nissany Leaf będą wykorzystywane do codziennych obowiązków pracowników firmy PKN Orlen[/caption]

Dziewięć egzemplarzy modelu LEAF, które trafiły do floty PKN Orlen, zostanie przeznaczonych na potrzeby codziennych obowiązków służbowych pracowników firmy. Celem jest budowanie świadomości na temat elektromobilności zarówno wśród pracowników koncernu, jak i innych użytkowników dróg – pojazdy zostaną bowiem oznakowane tak, by informowały o stacjach ładowania pojazdów elektrycznych pod marką PKN ORLEN.

„Bardzo cieszy nas fakt, że Nissan LEAF znalazł uznanie i został wybrany przez tak ważną firmę jak PKN Orlen. Tym bardziej, że właśnie ten koncern zamierza w krótkim czasie znacząco rozbudować sieć ładowania na swoich stacjach. Każda inicjatywa, która przyczynia się do rozwoju elektromobilności, a także podnosi świadomość polskiego społeczeństwa w tym zakresie warta jest nagłośnienia. Liczymy, że egzemplarze Nissana LEAF już niedługo wzbogacą kolejne floty dużych firm czy spółek państwowych” – powiedziała Agnieszka Łyżwińska, dyrektor polskiego oddziału Nissan Sales CEE.

Źródło, Nissan

Przeczytaj również
Popularne