Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
UTA

Partnerstwo LeasePlan z Land Life Company, aby każda podróż samochodem była przyjazna dla środowiska

Genewa i Amsterdam, wrzesień 2018: Podczas szczytu Global Climate Action Summit w San Francisco LeasePlan Corporation N.V., światowy lider w branży Car-as-a-Service, podpisał umowę z Land Life Company, stowarzyszeniem zajmującym się odtworzeniem środowiska naturalnego. Partnerstwo LeasePlan z Land Life Company  ma na celu pomóc klientom LeasePlan w tym, aby wszystkie ich przejazdy odbywały się w sposób neutralny dla środowiska.

W ramach partnerstwa, klienci LeasePlan będą mogli zrekompensować emisje CO2 swojej  floty poprzez innowacyjny i niezależnie kontrolowany program ponownego zalesiania Land Life Company. Land Life Company jest liderem w zrównoważonym zalesianiu zdegradowanych terenów w UE i USA.

LeasePlan zobowiązał się również do zrekompensowania całkowitej emisji dwutlenku węgla dla swojej floty pracowniczej do 2021 roku, tj do momentu, w którym flota aut służbowych firmy będzie  całkowicie elektryczna. Oficjalne ogłoszenie tej informacji miało miejsce w San Francisco podczas spotkania liderów biznesu, na którym omówiono kolejne kroki w globalnej walce ze zmianami klimatu.

 

Tex Gunning, CEO LeasePlan: 

"Ograniczenie emisji nie wystarczy do tego, aby mieć  globalne ocieplenie pod kontrolą. Gazy cieplarniane muszą być również usuwane z powietrza. Dzięki współpracy z Land Life Company możemy zaoferować naszym klientom możliwość uczynienia każdej z ich podróży neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. Wszyscyz mamy dług względem środowiska, który musimy spłacić, a z flotą  1,8 milionów pojazdów na drogach możemy wywrzeć ogromny, pozytywny wpływ na zmiany klimatu".

 

Jurriaan Ruys, CEO Land Life Company: 

"Dzięki zalesianiu mamy możliwość usunięcia CO2 z powietrza i odbudowania planety, zajmując się jednocześnie dwoma najważniejszymi wyzwaniami na świecie - zmianami klimatu i degradacją gleby. Ponadto partnerstwo, które dziś ogłosiliśmy, pozwoli nam bezpośrednio ukierunkować inwestycje na społeczność i ekosystemy, które najbardziej ich potrzebują, wywołując efekt, który można zobaczyć i dotknąć. LeasePlan wyznacza nowe standardy zrównoważonego rozwoju w swojej branży i jesteśmy zachwyceni, że możemy być ich partnerem". Źródło: LeasePlan

Przeczytaj również
Popularne